Латвія пропонує Сумам на Дні Європи виставку художників Прибалтики

Заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської республіки в Україні Ірена Путниня (на фото) сьогодні зустрілася з головою Сумської ОДА Миколою Клочком, щоб обговорити питання організації в Сумах  виставки балтійських художників у травні цього року.

«Під час візиту на Сумщину Поважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс разом із Вами, Миколо Олексійовичу, відвідав Сумський обласний художній музей ім. Н.Онацького і йому дуже сподобалася експозиція митців із Прибалтики, – зазначила Ірена Путниня. – Тож в цьому році ми хотіли би організувати на Сумщині виставку творів художників не лише з Латвії, а можливо із усіх трьох Прибалтійських країн».

За словами Миколи Клочка, у музеї наразі знаходиться 14 творів мистецтва авторів із Латвії, 25 – Литви і 12 – з Естонії. Тож виставка має бути цікава, як для жителів області, так і для представників країн Прибалтики.

«Приємно, що Латвійську республіку з Україною та Сумщиною зокрема пов’язують не лише економічні зв’язки, а й культурні. Давайте їх розвивати. Адже у вашій країні активна українська діаспора (більше 20 общин), є українські школи, які успішно функціонують», – наголосив голова облдержадміністрації.

Сторони домовилися вже у травні організувати на базі обласного художнього музею виставку ім.. Н.Онацького «Прибалтійська симфонія». Відкриття її попередньо заплановане на середину травня, коли Сумщина відзначатиме Дні Європи в Україні.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.