Селу на Сумщині, біля якого відбулася визначальна битва 1399 року, хочуть повернути його історичну назву

Жителів Тростянецької ОТГ запрошують 12 квітня до участі в громадських слуханнях. Тема слухань – перейменування населеного пункту село Зарічне в населений пункт село Боголюбове.

Староста с. Зарічне Олександр Міняйло навів цікаві історичні факти, оприлюднені Інститутом історії України НАН України, згідно з якими згадки про село Боголюбове (нині Зарічне) беруть початок аж з 1399 року. Саме у серпні 1399 року, поблизу села Боголюбове, відбулась визначна історична подія – Битва на річці Ворскла, яку визнано вирішальною у відносинах між Великим князівством Литовським і Золотою Ордою.

«Десятки тисяч воїнів з боярських і князівських родів України, Білорусі та Литви полягли на берегах Ворскли…Ця битва увійшла в історію як одна з найбільш масових і кривавих битв епохи середньовіччя. Вона перекреслила амбітні плани Вітовта, надовго позбавивши його можливості вести активну політику на сході. Нищівна поразка у битві послабила також політичні позиції Великого князівства Литовського на міжнародній арені, стала однією з головних причин відновлення польсько-литовської унії»,  – йдеться в довідці Інституту історії України НАН .

Джерело: trostyanets-miskrada.gov.ua

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.