Малі міста Сумщини можуть претендувати на гроші для збереження своєї культурної спадщини

Уряд України оголосив конкурс культурних проектів у населених пунктах до 50 тис. жителів із загальним бюджетом в 50 млн. грн. Про це заявив міністр культури Євген Ніщук під час останього засідання уряду.

«Ми сьогодні презентуємо запуск конкурсу проектів для стимулювання регіонального розвитку промоції культурної спадщини «Малі міста – великі враження», – зазначив міністр.

За його словами, громади вже подали до участі в конкурсі 153 заявки. Уряд виділив на конкурс цього року 50 млн. грн, які будуть спрямовані на реалізацію проектів.

Конкурс розпочнеться 15 квітня прийомом заявок, який триватиме 30 днів, 16 травня комісія почне оцінювати заявки, а 5 липня оголосить переможців. Із 15 липня по 20 листопада буде тривати реалізація проектів, а 1 грудня завершиться прийом звітів з реалізації проектів.

При цьому міністр додав, що участь у проекті може взяти як громада населеного пункту, так і приватні підприємці тощо.

Незабаром Мінкульт почне формування експертної ради, до якої увійдуть експерти з культурної спадщини, музейної справи, діячі культури та мистецтв, фахівці з проектного менеджменту тощо.

Минулого року одним з 8 переможців цього проекту став фестиваль «Чайковський Fest» у місті Тростянець Сумської області, який проводиться просто неба – в гостинному дворі, який має унікальну акустичну чашу.

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.