Сумщина – № 1 в Україні у легкості ведення бізнесу за версію Regional Doing Business

Сумщина зайняла перше місце у рейтингу «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business», розробниками якого є Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка Українських Підприємців (СУП). 

Також найбільш привабливі для інвестування в Україні, на думку експертів, э  Івано-Франківська та Тернопільська області.

«Для того, аби боротись за інвестиції  у світі Україна має виглядати привабливо, – розповів  голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук. –  Є міжнародні організації, до думки яких прислухаються інвестори. Серед таких організацій, безумовно, – Світовий банк».

Він зазначив, що методологія Світового банку побудована таким чином, що оцінюється тільки столиця, а що відбувається в інших регіонах, з такого рейтингу не видно.

«Тому нам прийшла думка, що було б непогано, аби та сама методологія, але адаптована до звичайних регіонів, могла б бути заснована в регіональному аспекті. На нашу думку, такий рейтинг має стимулювати конкуренцію та владу розвивати регіони. Регіони сьогодні мають конкурувати за інвестора, тому що інвестор, який приходить ззовні, він приходить не лише у Київ», – сказав Гончарук.

Він зазначив, що так званий рейтинг “Регіональний Doing Business” побудовано максимально близько до методології, яку використовує Світовий банк, оскільки було обрано ряд критеріїв за якими оцінювались регіони.

Один з таких критеріїв – це легкість відкриття підприємства, тобто, як швидко та наскільки дешево можна створити підприємство. Ще одним критерієм аналізу є дослідження різних податків на ті чи інші групи для підприємців. А також критерієм є оформлення земельної ділянки під об’єкти нерухомості, як швидко та наскільки дешево можна пройти необхідні процедури для оформлення права власності чи права користування земельною ділянкою під існуючим об’єктом нерухомості комерційного або промислового призначення.

«Серед інших критеріїв – одержання дозволів на будівництво та приєднання до електромереж», – зазначив експерт.

Він зауважив, що приміром за критерієм відкриття підприємства, лідирує Сумська область, а аутсайдером  є Луганська . В легкості одержання дозволів на будівництво лідирує Чернівецька область, а аутсайдером є Чернігівська, щодо оформлення земельної ділянки лідер – Львівська, а аутсайдер – Харківська.

«Стосовно загального рейтингу, картина виглядає наступним чином – Суми на 1-му місці, зі 107 балами зі 170 можливих, Львів – 103 бали, Івано-Франківськ, Кропивницький – по 101 балу і Тернопіль – 100 балів. Аутсайдерами є Чернігівська область, Херсонська область і Донецька області», – зазначив Гончарук.

Ознайомитись з повною версією рейтингу «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business» можна за посиланням http://brdo.com.ua/projects/rejtyng-regionalnyj-business/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.