Костянтин Григоришин програв арбітражний спір Лук’яненку і Новинському щодо ПАТ «Сумське НВО»

Група «Енергетичний стандарт», яка належить бізнесмену Костянтину Григоришину, остаточно програла народному депутату Вадиму Новинському ( “Опозиційний блок”) та  його бізнес-партнеру Володимиру Лук’яненку арбітражний спір на більш ніж 300 млн. доларів навколо великого машинобудівного підприємства ПАТ «Сумське НВО», повідомило видання «Дзеркало тижня».

Високий суд Англії та Уельсу 5 жовтня відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на рішення Лондонського комерційного арбітражу від 9 травня 2016 року, згідно з яким «Енергетичний стандарт»  повинен виплатити Новинському і Лук’яненку  більш 305,8 млн. доларів, повідомляє Liga.net із посиланням на близькі до Григоришину і Новинському джерела.

55,8 млн доларів з цієї суми стосуються порушень Григоришиним акціонерної угоди (JVA) шляхом виведення коштів НВО на користь компаній «Техноімопрт» і ТОВ «Енергетичний стандарт»

У 2011-2013 роках «Сумське НВО»  поставляло продукцію через ці компанії, які контролює Григоришин, занизивши доходи другого акціонера НВО – Лук’яненка.

250 млн. доларів Григоришин зобов’язаний виплатити Новинському в рамках виконання зобов’язань по опціонної угоди.

На сьогоднішній день 83,7% акцій ПАТ “Сумське НВО” належать кіпрській компанії Stremvol Holdings Limited.

За даними газети «Коммерсант» , на початок 2012 року Костянтин Григоришин разом з Почесним президентом заводу Володимиром Лук’яненком  контролював 83,7% акцій ПАТ «Сумське НВО» через кіпрську Stremvol Holdings LTD.

В кінці 2012 року Лук’яненко продав «Смарт холдингу»  Вадима Новинського 25% акцій в компанії Great Station Properties (через неї Лук’яненко контролював 48,9% Stremvol Holdings Limited, ще 51% акцій якої через UMS Holding володів Григоришин).

Також “Смарт холдинг” придбав опціон на покупку ще 75% акцій Great Station Properties, який дозволив би йому збільшити частку в НВО з 10 до 40%

ПАТ «Сумське НВО», нагадує видання, є одним з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій, широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості і атомних електростанцій.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.