Суми долучаються до світових ІТ-технологій розвитку бізнесу

У Сумах 9 листопада відбувся Міжнародний форум IT PEOPLE SUMY – 2017, спрямований на активізацію діяльності бізнесу регіону за допомогою сучасних електронних технологій. Ініціатором заходу став представник  Міжнародної Торгова Палата ICC Ukraine у Сумській області, віце-президент ICC Ukraine з розвитку ІТ-технологій Володимир Демура.

Організаторами заходу крім ICC Ukraine виступили також два вищих навчальних заклади міста – Сумський національний аграрний університет, Сумський державний університет  та Сумська міська рада. Цього року, IT People Sumy відбувся на базі СНАУ. (у 2016 році базою проведення був СумДУ).

Відтак, і тематика зустрічі була обрана відповідно – перша дискусійна панель «SmartAgriBusiness», присвячена ІТ рішенням в аграрному секторі. Друга дискусійна панель – «Digital City – Digital Ukraine», під час якої говорили про цифрову трансформацію держави і суспільства,  розвиток Smart City та імплементацію міжнародних стандартів смарт сіті в українських містах.

Учасниками форуму стали науковці, представники IT компаній, команда Hi-tech office Ukraine, яка займається розробкою  документу «Цифрова адженда України», студенти,  гості з Польщі та Естонії, які поділилися своїм досвідом в цифровізації держави.

«Університет сьогодні стає майданчиком для розповсюдження передового досвіду штучного інтелекту, перш за все мова йде про так званий Smart Farming – це розумні ферми, де за допомогою комп’ютерних технологій робиться детальний аналіз ґрунту, прогнози продуктивності, економічний аналіз впровадження тих чи інших інновацій. Сьогодні на форумі виступатимуть і представлятимуть свої комп’ютерні розробки кращі українські фахівці, серед яких є також і випускники Сумського НАУ. Основні теми, що сьогодні розглядаються, це точне землеробство, Smart Farming у молочному скотарстві, комп’ютерні технології, пов’язані з мобільними придатками до комп’ютерних систем. Інформація про те, що відтепер Україна переходить на стандарти Євросоюзу маркування сільськогосподарської продукції, є свідченням світового визнання України, і наша продукція повинна мати найвищу якість та бути абсолютно безпечною. Якраз це й забезпечать інформаційні технології», – зазначив ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика.

Поділяє думку ректора СНАУ і Віце-президент ICC Ukraine з Цифрової Економіки Володимир Демура: «Міжнародна Торгова Палата проводить такий форум на різних майданчиках вже втретє, його учасниками є не тільки українські фахівці й науковці, а також і естонці, й поляки. Це лідери ринку, які сьогодні задають тон розвитку цифрової економіки світу. Взагалі за цифровими технологіями – майбутнє. На Сумщині наразі працюють в ІТ-сфері близько 50 компаній, середня заробітна плата в яких на сьогодні становить близько 1300 доларів, і чим більше у нас буде таких компаній, тим краще. Цікава тема цього форуму – Smart City, тобто розвиток цифровізації будь-якого міста чи іншого населеного пункту. Без цифрових технологій у сучасному світі вже не обійтися. Це вже не розкіш, а необхідність».

Міський голова Олександр Лисенко зазначив: Ми розуміємо свою важливу роль в умовах становлення цифрового ринку, а для того, щоб бути готовими до нових моделей взаємодії та обслуговування, необхідно перейти на якісно новий рівень управління. Тому у Сумах активно проваджуюється цифровізація».

Олександр Лисенко зауважив, що сумчани сьогодні активно користуються такими сервісами як: електронні петиції та громадський бюджет із можливістю он-лайн голосування, подачі проектів та реального впливу на життя міста за допомогою інформаційних технологій.

«Ми повинні впроваджувати інтелектуальні системи. Blockchain технології, електронні сервіси. Врешті, там треба зробити ривок для переходу в Digital City. Разом з владою, бізнесом та наукою можна вирішувати ці питання. Тому ми й збираємося на таких форумах. Особисто я  виступаю за форуми, зарізноманітні конференції, які стають чудовим майданчиком для дискусій» – підкреслив декан факультету ЕЛІТ СумДУ Сергій Проценко.

Перший блок дискусій «SmartAgriBusiness»  відкрився доповіддю керуючого директора «Diamond FMS» Анастасії Ружиної про резерви підвищення ефективності компанії в системі координат ВІ. ВІ (Business Intelligence) – це методи й інструменти для переведення необробленої інформації в усвідомлену, зручну форму. Ці дані потім використовуються для бізнес-аналізу.

Про використання безпілотних літальних апаратів у сільському господарстві доповів консультант компанії «Smart Farming» Вадим Остапенко. Особливо цікавою для фахівців ветеринарної медицини стала доповідь «Практичні аспекти використання програми «Юніформ-Агрі» в роботі лікаря ветеринарної медицини» заступника директора «Юніформ Агрі» в Україні Павла Паламарчука. Своїм баченням щодо питання автоматизації годівлі у тваринництві поділився директор ТОВ «Прогресивні ферми» Олександр Овчаренко.

Цікавими були також доповіді науковців СНАУ – аспіранта кафедри спеціальної зоотехнії Дмитра Калініченка на тему «Удосконалення існуючих програм управління стадом у молочному скотарстві» та «Створення сучасного інформаційного середовища навчання студентів аграрних університетів» завідувача кафедри інформатики та кібернетики Світлани Агаджанової.

Доповіді секції «Digital City – Digital Ukraine» були не менш змістовними й актуальними. Так, виконавчий директор ГС “Хай-Тек офіс Україна”, Андрій Бірюков говорив про цифрову трансформацію держави і суспільства. Напевне, багатьом цікавою видалася доповідь завідувача секції КСУ кафедри комп’ютерних наук Сумського державного університету Олексія Дрозденка «Blockchain – некомерційне застосування». Про чат-боти як важливий елемент розвитку SMART City  на прикладі SSUBagTracker говорили магістранти Сумського державного університету Владислав Гончаренко та Євген Письменний, про реалізацію концепції SMART CITIES у проектах Сумського державного університету – завідувач секції інформаційних технологій проектування Сумського державного університету Віра Шендрик, а Вячеслав Москаленко – про автономний штучний інтелект.

Регіональний директор у Східній та Центральній Європі Агентства розвитку підприємництва в Естонії Яан Хейнсоо поділився досвідом своєї країни, зробивши доповідь та тему: «е-Естонія» – інноваційна платформа для міжнародного бізнесу».

Також говорили про кібертеророзм і кібербезпеку, Smart City,  цифрові трансформації, тощо.

У рамках Форуму відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Hi-Tech office та Сумською міською радою.

За матеріалами Олени Мовчан, СНАУ та прес-служби Сумської міської ради 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.