На Сумщині шоковані рішенням Кабміну передати ліси із державної власності у приватну

На сьогоднішньому засіданні  колегії Сумської ОДА її голова Микола Клочко запропонував висловити свої думки щодо Проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, схваленої Кабінетом Міністрів України 15 листопада 2017 року.

Як зазначали учасники засідання, зміни моделі управління лісовим господарствомне обговорювався на місцевому рівні. Рішення Уряду виявилося неочікуваним і викликало певний резонанс у структурі лісогосподарських підприємств області, деревопереробників, органів місцевої влади, громадськості

За задумом аналітиків Уряду одна з ключових позицій Стратегії –  концесія лісгоспів (та, очевидно лісів), має стати основною формою лісокористування в України.

Думку працівників галузі з приводу урядових нововведень озвучив на колегії начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець.

На його думку, створення нового суб’єкта господарювання у галузі лісового господарства, управління корпоративними правами якого здійснюватиметься Кабінетом Міністрів України, призведе до ліквідації державних лісогосподарських підприємств і  втратою людьми роботи. Безумовно, у лісовій галузі існують й проблеми, але така зміна моделі управління не вирішить значної частки проблем, а лише поглибить їх. До того ж, Стратегія не містить напрямків удосконалення ведення лісового господарства, а зосереджена лише на його реформуванні.

«Ліси навіть на території області зростають в різних екологічних і кліматичних умовах і потребують різних підходів до господарювання. Для прийняття ефективного господарського рішення необхідно знати місцеву специфіку. До того передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень суперечить статті 13 Конституції України, статті 1 Лісового кодексу України, загальнодержавній реформі децентралізації», – говорили керівники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Губернатор Микола Клочко, підсумовуючи обговорення , висловився дипломатично:  «Ліси України є об’єктами права власності українського народу і від цього ми маємо відштовхуватися».

Він запропонував керівникам районів визначитися на місцях щодо подальшої долі функціонування лісового господарства області, розглянути це питання з місцевими працівниками лісової галузі, керівниками органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, екологами, експертами, громадськістю та подати пропозиції до ОДА для остаточного прийняття рішення щодо необхідності звернення до центральних органів влади з приводу схваленої Кабміном Стратегії та інституційного реформування лісового господарства.

Джерело: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/14407-lisy-ukrayiny-ye-obyektamy-prava-vlasnosti-ukrayinskoho-narodu-mykola-klochko.html

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.