У Сумах працівники лісової галузі протестували проти намірів Кабміну передати державні ліси у приватні руки

Вчора у Сумах на площі Незалежності відбувся мітинг працівників лісової галузі. Приводом для нього став ініційований Кабміном проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, яким передбачена тимчасова передача управління державними лісами до приватних структур під наглядом Кабінету Міністрів.

Такі ж мітинги під гаслами «Приватній власності на ліси – НІ!», «Знищити ліс можна за рік, а щоб виростити потрібні десятиліття!»  у рамках Всеукраїнської акції відбулися того ж дня в інших обласних центрах України.

«Цей документ на часі, він потрібен, – зазначив голова обкому профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович, –  але, як завжди, в ньому закладено багато мін уповільненої дії.  В першу чергу через те, що він передбачає створення на базі всіх лісгоспів України єдиного господарюючого суб’єкта з корпоративними правами. Це означає, що передбачається утворення одного лісгоспу з керівництвом у Києві. Безумовно, що лісівники з цим не погоджуються, і ми кажемо «ні» такій реформі».

До присутніх на площі звернулися голова обласної ради Володимир Токар і заступник голови ОДА Дмитро Живицький, які підтримали мітингарів.

«Такі дії, які заплановані в столиці, ми не повинні допустити, – сказав, зокрема, Володимир Токар. –  Як голова обласної ради обіцяю, що я на вашому боці і депутати підтримають вас, аби не допустити реформування структур державних лісогосподарських підприємств. Бо це, в першу чергу,  втрата тисяч робочих місць, окрім того всі податки йтимуть до Києва. Ми підтримуємо вас і допоможемо зробити все, що в наших силах. За себе треба боротися»

«Сумська обласна державна адміністрація, – заявив і заступник її голови  Дмитро Живицький, –  солідарна із лісівниками в питанні збереження державного статусу існуючих  підприємств».

Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій сказано, що вони одностайні з колегами з усіх регіонів України щодо недопущення можливої приватизації лісів та створення єдиного на всю державу лісгоспу, яку направили  до Держлісагенства України та Кабінету Міністрів України.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.