Україна купує тепер у США не тільки вугілля, а ще й газ

В Україну вперше прийшов американський скраплений природний газ (близько 70 млн куб. м), який був розвантажений через LNG-термінал в Польщі. Про це 15 грудня повідомив Андрій Фаворов,  директор і співвласник трейдингової компанії ЕРУ –  української «дочки» ERU Corporation (США).

За його словами, частина газу з США вже продана українським споживачам, ще частина закачана в підземні сховища. «Щось продали споживачам, щось – за тендером «Укртрансгазу», частина тримаємо в сховищах», – зазначив Фаворов.

Як повідомлялося, імпортний газ для України подорожчав – його середня митна вартість в період з 1 по 31 листопада поточного року склала 6 393 грн, або 239,5 дол. за тисячу кубометрів. Таким чином, за місяць ціна імпортного газу для України зросла на 15,4 долара.

Нагадаємо,  у вересні цього року в Україну прибуло також вперше  судно з американським вугіллям,  замінивши поставки антрациту з непідконтрольних територій Донбасу та з Росії. Утім, у експертному середовищі тоді попереджали, , що вугілля зі США є досить дорогим для України, а тому воно може вплинути на вартість електроенергії у державі та на прибутки українських шахт.

Джерело: https://www.segodnya.ua/economics/enews/ukrainavpervyepoluchilagazizssha-1098869.html

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.