Регулятор вирішив додушити бізнес на Сумщині, встановивши регіону найвищу ціну на електроенергію

Підсумком вчорашнього засідання НКРЕКП стало підвищення з 2018 року цін на електроенергію для бізнесу і бюджетних установ. З мапи, опублікованої виданням UAinfo, видно, що роздрібні тарифи для Сумської області (2,89 з ПДВ) значно вищі , ніж для інших регіонів, за виключенням Луганської області (3,09 з ПДВ).

«Це потягне за собою зростання собівартості від послуг водоканалів до продукції хлібозаводів, – коментує рішення НКРЕКП народний депутат України Олег Медуниця. – Вважаю такий підхід контрпродуктивним, деструктивним і ніколи не зможу з ним погодитися. Вже пишу звернення, ініціюю збори колег по області з міжфракційної групи «За європейську Сумщину!» і підніму це питання на найближчому пленарому засіданні ВР».

UAinfo звертає увагу на те, що з 2018 року  тарифи в Україні для малого та середнього бізнесу (до нарахування ПДВ та інших податків) будуть вищими, аніж у Європі: «Серед 28 країн-членів ЄС медіанне (середнє) значення тарифів для середнього бізнесу складає 2,05 грн за кВт-год. Ось і вся підтримка українського виробника, коли весь малий і середній бізнес змушують купувати дорогу електроенергію по тарифах Роттердам+. Імпорт повністю заборонений, навіть якщо імпортна електроенергіїя вдвічі дешевша. Бо це заважає будувати монопольний ринок та збирати корупційну ренту. «Плати олігархам».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.