Сумська область – одна із чотирьох в Україні, в яку не хочуть вкладати гроші іноземні інвестори

Сайт «Слово і Діло» проаналізував, як змінилося надходження прямих іноземних інвестицій в Україну за 2010-2017 роки.  Їхній обсяг на кінець 2017 року з розрахунку на одну особу найпомітніше впав у чотирьох областях – Донецькій, Тернопільській, Миколаївській  і Сумській.

Інші регіони демонструють тільки позитивну динаміку. Так, у Дніпропетровській області вони зросли на 9,3%, у Хмельницькій на 8,8%, а у Кіровоградській і Вінницькій – на 16% і 13% відповідно. На Сумщині  ж  цей показник впав до мінус 1,7%.

Якщо побоювання іноземних інвесторів вкладати гроші в проекти на території Донецької області зрозумілі, то показники «спокійної» Сумської свідчать, скоріш за все,  або про непрофесіоналізм влади, яка прийшла на зміну «злочинній», але більш ефективній для розвитку регіону  владі «Щербаня і Чмиря», або про рівень корупції в області, яку ретельно відслідковують  інвестори.

Рік тому на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Президент Петро Порошенко   заявив, що вважає 2017-й роком зростання інвестицій для України. Незважаючи на таку заяву глави держави, інвестори все ж побоялися  вкладати гроші в Україну через високий рівень корупції, повільне впровадження реформ та нестабільну економіку.

В цілому , приплив інвестицій в Україні минулого року сильно впав порівняно з 2016 роком – на 57,5%, до 1 млрд 817,2 млн грн із 4 млрд 405,8 млн грн.

Минулого року найбільше грошей в Україну вклав Кіпр. На цю країну припало 27% усіх інвестицій, або 506 млн.  дол. Трохи менше вклала Росія – 395,9 млн., Нідерланди – 262,5 млн., Велика Британія – 211,7 млн.дол.,  Німеччина – 119,3 млн. дол.

Найактивніше інвестували в сферу фінансів і страхування – 647,5 млн., в українську промисловість – 523,4 млн., в оптову та роздрібну торгівлю, ремонт автотранспорту – 178,4 млн., в операції з нерухомістю – 117,9 млн. грн.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua/2018/03/09/infografika/ekonomika/inozemni-investycziyi-ukrayini-skilky-7-rokiv-vklaly-ekonomiku

1 Comment
Іван Савченко

One thought on “Сумська область – одна із чотирьох в Україні, в яку не хочуть вкладати гроші іноземні інвестори”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.