НБУ показав монети, якими замінить банкноти

З липня припиниться карбування монет номіналом 1,2,5 і 25 копійок. Також Нацбанк відмовиться від випуску банкнот номіналом 1,2,5 і 10 грн. При цьому НБУ представив нові монети, які їх замінять.

Національний банк України планує припинити емісію паперових банкнот номіналом 1,2,5 і 10 грн. Про це повідомив виконуючий обов’язки глави центробанку Яків Смолій, пише Інтерфакс-Україна.

“Паперові гроші номіналом 1,2,5 і 10 грн будуть в обігу паралельно з монетами (відповідних номіналів, – ред.) до останньої паперової гривні. Вилучати з обігу банкноти номіналом 1,2,5 і 10 грн НБУ не буде, але перестане друкувати ці банкноти і додатково поповнювати ними грошовий обіг”, – сказав він.

За словами Смолія, заміна банкнот низьких номіналів на монети відповідає практиці країн ЄС, де існують монети номіналом 1 і 2 євро.
НБУ також ухвалив рішення припинити карбувати монети дрібних номіналів: 1,2,5 і 25 коп.
“Національний банк України припиняє карбувати монети номіналом 1,2,5 і 25 коп. Всі ці номінали розмінних монет будуть і далі перебувати в обігу, однак надалі готівковий обіг не поповнюватиметься новими монетами зазначених номіналів”, – сказав він.
No Comments
xpress-admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.