Газпром приготував $4,7 млрд на виплату Україні

Рішення Стокгольмського арбітражу без міри вплинуло на звітність Газпрому за 2017 рік, привівши до скорочення чистого прибутку до 100 млрд рублів.

Російський газовий монополіст Газпром усупереч опублікованим повідомленням про суму рішень за двома арбитражама з українським Нафтогазом у розмірі $2,56 млрд створив у звітності резерв на повну суму штрафу за транзитним контрактом з українською стороною.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на звітність компанії в понеділок, 2 квітня. У документі зазначено, що в балансі за статтею “Штрафи, пеня, неустойки за порушення умов договорів” визнана витрата у 272,943 мільярда рублів, або $4,74 млрд (за курсом на кінець року), величина якої майже повністю відповідає рішенню арбітрів.

“Отже, рішення Стокгольмського арбітражу без міри вплинуло на звітність Газпрому за 2017 рік за російськими стандартами, призвівши до скорочення чистого прибутку до символічних 100 млрд рублів. У 2016 році прибуток головної компанії був 411 мільярдів рублів. Рекордного показника вона досягала у 2011 році – 880 млрд рублів”, – йдеться в повідомленні.

Минулого тижня заступник голови правління Газпрому Андрій Круглов повідомив, що концерн відобразить у звітності за 2017 рік резерв на виплати $2,6 млрд на адресу Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

No Comments
xpress-admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.