Для розробки нового енергетичного проекту Китай з усіх вузів України обрав СумДУ

У Сумському державному університеті відбулася зустріч із спеціалістами державної компанії «Укрспецекспорт». Темою переговорів стало вивчення можливості проектування головного циркуляційного насосу для плавучої енергетичної установки на замовлення Китайського науково-дослідного інституту ядерної енергії (м. Ченду, КНР), повідомив вчора сайт університету.

«Це була перша зустріч, що окреслила шляхи просування далі. Усе повинно закінчитися робочим проектуванням і передачею відповідних матеріалів замовникові. Проектування головного циркуляційного насосу для плавучої енергетичної установки важливе завдання не лише для університету, а й для України в цілому. На сьогодні жодне підприємство не може самостійно виконувати масштабні роботи, має бути щось спільне, що об’єднає наших учених із провідними підприємствами області та країни. До цієї справи підключаться також і фахівці з національної академії наук», – говорить  доктор технічних наук, доцент кафедри прикладної гідроаеромеханіки СумДУ Микола Сотник.

Подібні проекти щодо розробки циркуляційних насосів для плавучих енергетичних установок успішно реалізовані за кордоном, для України ж розробка подібного проекту  стане першою.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.