Президент Порошенко, нарешті, згадав про проблеми ПАТ «Сумське НВО»

Сьогодні на зустрічі з представникам  регіональних ЗМІ у місті Вінниці, яке Президент відвідав з робочим візитом, він нарешті,  згадав про проблеми одного з флагманів вітчизняного машинобудування України – ПАТ «Сумське НВО».

«Друга була позиція що Росія повністю закрила ринок. Для української молочної продукції, для української харчової продукції, для українського аграрного сектору. І в тому числі для машинобудування. В першу чергу, по кому вона ударила? Во східним регіонам України. Цілі підприємства надовго зачинилися. Ми вимушені були виходити на нові ринки збуту. Відповідне завдання поставлено компанії НАК «Нафтогаз Україна», запрошені потужні інвестори, і будь в якому разі в середньостроковій перспективі маємо отримати доступ на ринки, незважаючи на таку поведінку Російської Федерації, яка відмовилася від продукції сумських машинобудівників», – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, що під час нещодавніх візитів до Сум і Президент Порошенко, і Премєр-міністр Гройсман, не відвідали «Сумське НВО», яке переживає гостру кризу через дефіцит замовлень.  А Їхні обіцянки забезпечити підприємство вітчизняними замовленнями залишаються лише обіцянками. У 2016 році стався скандал через те, що замовлення на суму в 400 млн. грн., на яке претендували сумчани, ПАТ «Укргазвидобування» віддав маловідомій фірмі у Румунії, яка за документами навіть не має виробничих потужностей на його виконання. Свою  “лепту”  вніс тоді в це рішення і нардеп Олег Медуниця, який напередодні тендеру висловив сумнів, що виграні НПО кошти підуть на виготовлення замовлення і зарплати працівникам.

У липні 2017 року «Сумське НВО» направило Президенту Порошенку звернення, в якому говорилося: «Украй нелогічно і не по-господарськи, коли держкомпанії віддають іноземцям контракти, які українські виробники вміють і готові виконувати на високому якісному рівні, у стислі строки і за значно нижчими цінами. Практика застосування локального контенту успішно використовується у багатьох провідних державах світу. Підтримуючи внутрішні галузі промисловості, ці країни забезпечують свій сталий розвиток»,

Поки що у цьому питанні, як бачимо по фінансовому стану підприємства, ситуація не міняється, а українська влада переводить усі стрілки на російську.

1 Comment
Іван Савченко

One thought on “Президент Порошенко, нарешті, згадав про проблеми ПАТ «Сумське НВО»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.