Може не так запрягали? Що обурило голову Сумської ОДА

У 2017 році аграрії Сумщини з майже 6 млн. грн., виділеної для них обласної фінансової підтримки, скористалися лише 244 тис. грн., що становить всього 4%. Про це сьогодні повідомив під час  колегії Сумської ОДА директор Департаменту  агропромислового розвитку Олександр Маслак.

Директор Сумського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Олексій Пасько в свою чергу зазначив, що протягом 2015-2017 років лише 19 фермерських господарств Сумщини скористалися кредитами Фонду на суму в 3,3 млн. грн., компенсацію не отримало жодне зз них, в той час як у 2007-2009 рр. 81фермерське  господарство області  взяло кредити на загальну суму в 5 млн. грн., 78 отримали компенсацію. На 2018 рік Фонд виділив на підтримку фермерів Сумської області 1 млн. 435 тис. грн.

Ця сума обурила голову ОДА Миколу Клочка, який назвав її « смішною» і дав доручення звернутися до Держфонду з проханням її переглянути в сторону збільшення.

Зазначимо, що подальший розвиток аграрної галузі Сумщини чиновники пов’язують із реалізацією «Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року».

За словами Олександра Маслака основні пріоритети Програми – розвиток рослинництва, тваринництва, органічного землеробства. Втім, в його доповіді на колегії жодним словом не було згадано про переробку, хоча саме розгалужена мережа місцевих переробних підприємств і стимулює фермерів і власників особистих господарств до розвитку рослинництва, тваринництва і органічного землеробства.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.