У Сумському районі – селянський бунт через зниження закупівельних цін на молоко

Жителі села Яструбине Сумського району відмовляються здавати молоко, адже виробники понизили закупівельну ціну із 6-ти гривень, яка була на початку року, – до 3,50, повідомляє spec-kor.com.ua.

«Пенсії немає і 2-х тисяч гривень, а за опалення, за електрику багато  платити доводиться, тому і вимушена тримати корів. Хоча мені вже 74 роки – важко поратися з ними, – говорить жителька села Валентина Майборода, яка до цього щодня здавала до 20-ти літрів молока.

«Мали б віддати гроші за молоко 1 числа, а вже 8 і досі немає. Чи вона нам вообще не дадуть? Ну, немає копійки хліба купить – а вони не привезли досі грошей», – пояснила ще одна здавальниця  Ніна Трофименко.

Сільський голова села Яструбине Микола Стрижак теж у рядах мітингувальників. Адже й сам, будучи вже на пенсії, тримає корову. «У селі особливо нема, де працювати, – розповідає він. –  Аграрії використовують високотехнологічні методи, люди їм особливо не потрібні як робоча сила. А тут ось майже всі жінки. Їм треба до пенсії доробити. І хоч якось заробляти кошти, щоб дітей підтримувати».

Директор молокозаводу (компанія «Славія») В’ячеслав Пелех пояснює, що низька ціна через  неякісне молоко: «Людське молоко, якщо ми його купили, то державі потрібно заплатили 20% НДС. Плюс доставка – на сьогодні 2 грн. Це разом 6 гривень виходить. А ще ж і низька якість молока. Люди зібрали вершки, добавили води, добавили солі…»

В департаменті агропромислового розвитку ОДА , повідомили, що населення виробляє 1/3 всього молока, яке використовують переробні заводи. Це сировина найнижчого класу і вона потребує більших затрат на очистку.

У цьому році передбачається з обласного бюджету підтримка на розвиток молочного скотарства для дрібнооптових виробників у розмірі понад 2 млн грн. Ця підтримка передбачає компенсацію витрат, пов’язаних із придбанням доїльних установок вітчизняного виробника, а також установок для первинної обробки молока

«Утім, – уточнює  директор департаменту Олександр Маслак, –  ці кошти передбачені лише для молочних кооперативів. Нині в області 650 таких господарств. Виробництво молока в них цілком автоматизоване, а закупівельна ціна – в рази більша за ту, яку платять селянам. Тож замість мітингувати людям пропонують об’єднуватися у міні-ферми, а не зривати роботу молокозаводів».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.