Громадська комісія з транспорту оприлюднила вражаючі факти витрачання бюджетних коштів Сумським КП «Електроавтотранс»

Напередодні чергового продовження контракту директору КП «Електроавтотранс» Віталію Однорогу, представники громадської комісії з транспорту повідомили  результати моніторингу витрат КП під час його керівництва.

«В цілому можна констатувати факт – одержувачі мільйонів бюджетних гривень комунального підприємства вибираються без будь-яких адекватних критеріїв. Зокрема, ми знайшли тільки один проведений КП тендер на суму до 1 млн. гривень, де було відразу три учасники, що знизили початкову ціну закупівлі і заощадити гроші «Електроавтотрансу». Інші підприємства, з якими КП укладає договори, мають податковий борг, тобто не доплачують до бюджету, з якого «Електроавтотранс» вимагає собі все більше коштів – йдеться у статті, опублікованій на сайті «Данкору», яка ґрунтується на  звіті комісії,  і  проілюстрована копіями документів, що  підтверджують висновки комісії.

«Деякі контрагенти КП є фігурантами кримінальних розслідувань щодо ухилення від сплати податків і мають дуже цікаву історію керівників і переміщень», – каже представник комісії, юрист Дмитро Шестерньов, який провів власне розслідування.

Воно показало, що КП «Електроавтотранс» є одним з найбільш збиткових комунальних підприємств Сумської міської ради. Фінансові вливання в підприємство колосальні. Щороку десятки мільйонів гривень йдуть на «підтримку штанів» сумським тролейбусникам. «А чи ефективно керівництво тролейбусного депо витрачає кошти комунального підприємства?» – запитує Дмитро Шестерньов.

І далі наводить шокуючи факти. Наприклад вкрай цікавим контрагентом КП є ТОВ «Будівельна група« Основа», яка до того як отримати від «Електроавтотрансу» замовлення на суму понад 2 млн. 750 тис. грн. на ремонт тягових підстанцій, було … охоронною фірмою. З  січня 2017 воно встигло кардинально змінити вид діяльності, засновника, директора, місце реєстрації, а також двічі змінювало назву …

«Цікаво, що власник і директор змінювалися саме в період виконання договорів з КП «Електроавтотранс» – пишеться у статті.  А ще зясувалося, що ТОВ «Будівельна група «Основа» фігурує в кримінальному провадженні щодо ухиляння від сплати ПДВ. Зараз це ТОВ належить громадянину Азербайджану, який, відповідно до місця реєстрації, проживає… в Баку.

З іншими, не менш цікавими фактами, про які йдеться у статті, можна ознайомитися за посиланням: http://www.dancor.sumy.ua/articles/community/235539

Закінчується стаття «вишенькою на торті»: «КП СГС «Електроавтотранс» замовило послуги з виготовлення та розміщення інформаційних роликів, передач і репортажів на ТРК «Відікон» на 110.000 грн. Це, очевидно, зроблено для того, щоб ЗМІ давало лише «об’єктивну і неупереджену» інформацію про комунальне підприємство і його неперевершене керівництво»..

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.