На бізнес-форумі у Сумах визначили три «локомотиви» розвитку АПК регіону

Сьогодні у Сумах відбувся бізнес-форум «Ефективна переробка та кооперація у сільськогосподарському секторі Сумщини» за участю представників малого та середнього бізнесу в галузі АПК, посадовців та науковців.

Кластери, кооперативи, переробка – так можна коротко охарактеризувати «локомотиви» (напрямки)  розвитку аграрного сектору Сумщини, про які йшлося на форумі.

“У нас є земля і люди, які уміють на ній працювати. Ми чітко розуміємо, що нам варто сьогодні підтримувати не великі успішні агрохолдинги, а малий і середній бізнес, який в сільській місцевості сьогодні займається переробкою, створює робочі місця. І цей майданчик, сподіваюся, стане для когось поштовхом до активізації своєї роботи і пошуку партнерів», – наголосив т.в.о. голови ОДА Микола Подопригора.

«Сьогодні ми розпочинаємо всерйоз говорити про кооперацію з точки зору практичних юридичних та економічних механізмів, щоб нарешті зрушити це питання з мертвої точки, і у нас почали ці кооперативи створювати, – розповів керівник Центру   підтримки бізнесу Тарас Савченко. – Ще одним важливим питанням нашого форуму є переробка сільгосппродукції, адже наразі ми переважно експортуємо сировину, і додана вартість «осідає» десь за кордоном, у більш розвинених країнах. Ми хочемо, щоб ця додана вартість залишалися в нас, і на Україні та Сумщині зокрема створювалися нові робочі місця».

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Олександра Маслака, одним із напрямків розвитку АПК Сумщини є об’єднання дрібнотоварних виробників, які на сьогодні виробляють значну частину продукції сільського господарства і надання їм можливості доведення цієї продукції до кінцевого споживача.

«До цього заходу ми долучили також експертів, знаних в Україні, які мають великий досвід створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, – повідомив Олександр Маслак. – До речі, держава виділяє на підтримку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів 1 мільярд гривень. Крім того, обласною програмою підтримки АПК до 2020 року передбачено фінансування з обласного бюджету за напрямками ягідництво, підтримка фермерського господарства, молочного скотарства та створення кооперативів. Загалом із обласного бюджету за даною програмою виділено 6 мільйонів гривень».

У найближчій перспективі – створення на Сумщині  молочного та плодово-ягідного кластерів. Їх складовими стануть:

Виконавча влада — Сумська ОДА, Департамент АПР, районні державні адміністрації;

Місцеве самоврядування — сільські ради, селищні ради, міські ради;

Інфраструктура — переробні підприємства, складське господарство, оптова та роздрібна/фірмова торгівля;

Наукове забезпечення — Сумський НАУ, Інститути та дослідні станції НААН України;

Виробники — особисті селянські господарства, фермерські господарства.

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.