Сумщина і Узбекистан продовжили торгово-економічний діалог у Києві

У Києві наразі проходить форум «Україна і Узбекистан: Перспективи розвитку економічних відносин», в якому бере участь і Сумщина, повідомляє сайт ОДА.

Сумщину і Узбекистан, нагадує він,  пов’язують давні дружні стосунки, скріплені ще в 2004 році Угодою про довгострокове торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Сумською обласною державною адміністрацією та хокіміятом Кашкадар’їнської області Республіки Узбекистан.

«Якщо за 2017 рік зростання зовнішньоекономічного обороту (Сумщини з Узбекистаном – Xpress)  склало 9%, то на початку поточного року вже маємо п’ятикратне збільшення взаємної торгівлі. При цьому, традиційна стаття нашого експорту – продукція машинобудування (понад 60%), імпорту – продукція хімічної промисловості (близько 90%), що свідчить про значні перспективи розширення асортименту товарів і збільшення товарообігу», – розповів під час форуму голова Сумської ОДА Микола Клочко.

За його словами, три тижні тому в ході візиту делегації Сумської області до Узбекистану відносинам між цією країною та Сумщиною був даний новий імпульс. Зокрема, були підписані угоди про намір щодо постачання продукції машинобудування Сумським НВО.

У форумі в Києві взяли участь представники Посольства Республіки Узбекистан в Україні, Торгово-промислової палати Узбекистану, Уряду та профільних міністерств України і ділові кола Узбекистану. Також у рамках форуму відкрилася виставка товарів узбецьких компаній у фармацевтичній, сільськогосподарській, текстильній, енергетичній, харчовій, хімічній та інших галузях.

Раніше ми повідомляли: Голова Сумської ОДА надіслав з Узбекистану приємну звісточку
No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.