Міська влада хоче повернути в Суми платні парковки

На сесії Сумської міськради 20 червня депутати планують розглянути проект рішення про встановлення в Сумах збору за парковку транспортних засобів, повідомив «Ваш шанс». Якщо воно буде прийняте (а за законом міськрада повинна встановити місцевий податок на наступний рік не пізніше ніж до 15 липня поточного року), то з 1 січня 2019 року парковки в Сумах стануть платними.

Проектом рішення, уточнює видання,  вводиться паркувальний збір як один з видів місцевого податку. Його буде відраховувати в бюджет міста підприємство (або підприємства), яке буде обслуговувати ці парковки. Згідно із законом воно вибирається на конкурсі, який буде проводити виконком.

Переможець конкурсу спочатку сам розрахує тариф на свої послуги, а потім його також має затвердити виконком.

Згідно з проектом рішення, паркувальний збір буде надходити від роботи  восьми парковок із загальною кількістю місць 766 і загальною площею 9575 кв. м, розташованих за адресами:

вул. Кооперативна і вул. Набережна р. Стрілки (від Центрального ринку (ЦР) до Покровської площі) – 126 місць;

вул. Кооперативна і вул. Набережна р. Стрілки (уздовж ЦР) – 157;

вул. Лугова (район ТЦ «Євробазар») – 230; вул.

Привокзальна (біля залізничного вокзалу) – 67;

вул. СКД – 30; вул. Чернігівська, 12 (район авторинку) – 46;

вул. Інтернаціоналістів (біля ринку) – 35;

вул. Шевченка – 75.

Що стосується ставки збору, то, за чинним Податковим кодексом, вона повинна складати 0,075% мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року  за 1 кв. м паркувальної площі в день. Однак відділ транспорту міськради (розробник проекту рішення) вважає, що для залучення суб’єктів господарювання до обслуговування парковок на території Сум доцільно встановити ставку на мінімальному рівні і пропонує затвердити її в розмірі 0,03%.

Таким чином, при сьогоднішній мінімальній зарплаті 3723 грн. ставка паркувального збору повинна становити 1,12 грн. за 1 кв. м. Помноживши цю цифру на загальну площу паркувальних місць на всіх восьми передбачуваних парковках (за вирахуванням 10% паркомісць для інвалідів, які за законом повинні бути безкоштовними), а потім на кількість днів у році, відділ транспорту спрогнозував орієнтовну суму надходження паркувального збору в міськбюджет в розмірі 3,52 млн. грн. на рік.

За проектом рішення, підприємство, яке виграє конкурс, також має встановити паркомати.

За інформацією відділу транспорту, на сьогодні в Сумах є чотири підприємства, які, згідно з їх статутами, потенційно можуть обслуговувати парковки.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.