Депутати міськради направили звернення до вищого керівництва держави з приводу ситуації на Сумському НВО

Вчора, 26 червня, депутати Сумської міськради на позачерговому засіданні ухвалили Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України щодо ситуації, яка склалася на ПАТ «Сумське НВО».

За відповідне рішення проголосували 25 депутатів.

В роботі сесії взяли участь народні депутати України Олег Медуниця та Роман Семенуха.

Перед початком роботи сесії біля трьох сотен працівників НВО пройшли вулицями міста «голодним» маршем, вимагаючи виплат зарплат (на фото). Напередодні «голодного» маршу генеральний директор НВО Олексій Цимбал звернувся до працівників об’єднання з проханням відмовитися від страйків, щоб не зірвати своєчасне виконання замовлень з Близького Сходу, за якими вже на початку липня має надійти транш в сумі 1 млн. євро, а через місяць ще 3 млн. євро. Також страйки можуть негативно вплинути на підсумки тендерів, в яких зараз бере участь Сумське НВО.

У Зверненні депутатів зазначається, що ПАТ «Сумське НВО» є містоутворюючим підприємством, яке забезпечує роботою, а також надає всі соціальні гарантії понад 5 тисячам жителів Сум та Сумської області. Протягом декількох останніх років депутати міської ради та керівництво обласної державної адміністрації неодноразово зверталися до вищого керівництва держави, для того, щоб отримати допомогу у вирішенні проблем підприємства. Однак ніяких дій від органів державної влади доки немає.

Серед іншого це призвело до того, що станом на 1 червня 2018 року заборгованість із заробітної плати на підприємстві становить 128 млн. 767,9 тис. грн. або 79,5% від загальної заборгованості по місту Суми та 97% від суми заборгованості економічно активних підприємств-боржників. Підприємство заборгувало заробітну заплату за період грудень 2017 року – 2018 року майже 6100 найманим працівникам.

А відтак у Зверненні депутати, висловлюючи думку громади міста, звертаються з проханням до вищого керівництва держави вжити дієвих заходів, спрямованих на забезпечення виплат заробітної плати працівникам ПАТ «Сумське НВО». Також просять внести зміни до чинного законодавства щодо запобігання банкрутству містоутворюючих підприємств, розробити програму виходу з кризи ПАТ «Сумське НВО».

«Сьогодні не можна зволікати з прийняттям даних рішень, адже дане підприємство перебуває у вкрай важкому стані. На мою думку, якщо порівнювати дане рішення з тими, які ми ухвалювали раніше, то воно найбільш виважене та чітко окреслює дії, до яких має вдатись кожен із адресатів для вирішення ситуації, яка склалася на підприємстві, що є бюджетоутворюючими для Сум», – наголосив міський голова Олександр Лисенко.

Раніше ми повідомляли: Генеральний директор Сумського НВО про виплати зарплат на підприємстві

Фото Олега Демяненка (“Данкор”)

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.