Верховна Рада підвищила штрафи за незаконну вирубку, перевезення і збут лісу

Верховна рада України 3 липня прийняла  закон, що посилює відповідальність за незаконний збут лісоматеріалів. За проголосували 234 народних депутати.

Депутати встановили внутрішню квоту на споживання необробленої деревини на рівні 25 млн. кубометрів. Документ представив голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк. Він наголосив, що попри критику з-за кордону та внутрішні інтриги, завдяки мораторію інвестиції у галузь зросли більше, ніж удвічі.

«Під виглядом дров за кордон сьогодні вивозять український ліс. З України експорт лісу-кругляка 0, в Європі імпорт лісу-кругляка з України майже 500 тис. тон. Це контрабанда, це несправедливо і цинічно», – сказав Галасюк.

Документ набуде чинності з 1 січня наступного року. При цьому на 8 років з моменту набрання чинності забороняється експорт паливної деревини.

За контрабанду лісоматеріалів та рідкісних порід дерев загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавленні волі від 3 до 5 років, до 10 років – за повторний злочин і до 12 років – за злочин організованою групою.

Раніше незаконне рубання лісу передбачало штраф від 850 до 1700 грн. або арешт до півроку. Оновлена стаття передбачає покарання не лише за рубання лісу, а й незаконне перевезення, зберігання чи збут деревини.

Штраф становитиме від 17 до 25, 5 тис. грн. або арешт на строк до півроку, або позбавлення волі на строк до 3 років. За вирубку дерева у заповідниках штраф сягне 4 тис. грн. або обмеження, чи позбавлення волі до 5 років. Закон також передбачає збільшення штрафів за пошкодження лісів. Півтисячі – для громадян, від тисячі до двох тисяч гривень – для посадовців.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.