Депутати облради звернулися до вищих посадових осіб держави з приводу пограбування Сумщини на 117 млн. грн.

Вчора, 11 липня, на позачерговій сесії Сумської обласної ради депутати прийняли звернення до Президента і прем’єр-міністра України щодо недопущення зменшення фінансування з державного бюджету дорожнього будівництва у Сумській області.

За інформацією Служби  автомобільних доріг у Сумській області мова йде про зменшення на 117,5 млн. грн. коштів субвенції Державного бюджету,  передбаченої на ремонт у 2018 році траси Н-07 Київ – Юнаківка на користь інших регіонів.

Під час обговорення цього питання зазначалося, що останній раз кошти на ремонт доріг державного значення виділялися області ще у 2006-2007 роках. Окрім того, негативним чинником суспільно-політичної ситуації як в області, так і в Україні в цілому, вважають депутати, є різниця у соціально-економічному розвитку прикордонних регіонів України та сусідньої держави, особливо – стан мережі автомобільних доріг загальнодержавного користування.

Причин відмови Сумщині у коштах – начебто   відсутність проектної документації. Але, як повідомили депутатам,  тендер на ремонт об’єкту був оголошений ще у лютому цього року та на початок липня було призначено проведення торгів. Проте, через відхилення тендерної пропозиції одного з учасників ( ПП «Полтавабудцентр») та подання ним скарги до Антимонопольного комітету України, процедура проведення аукціону призупинена до кінця липня.

Тому обласні депутати вирішили направити ще одне звернення.до Генерального прокурора України, директора Національного антикорупційного бюро України, Міністра внутрішніх справ України, та голови СБ України з проханням розпочати досудове розслідування за фактом можливих корупційних та шахрайських дій з використанням підроблених документів посадовими особами ПП  «Полтавабудцентр».

Обидва звернення були підтримані  одноголосно.

Також голова обласної ради Володимир Токар, очевидно, не дуже розраховуючи на те, що звернення буде належним чином розглянуте Президентом  та Кабміном,  пообіцяв разом з головою ОДА, і народними депутатами, обраними від Сумщини, вирішувати питання у вищих владних кабінетах безпосередньо в Києві.

До цього ми повідомляли: У Сумщини хочуть забрати 117 мільйонів гривень, виділених на ремонт траси Юнаківка-Суми-Київ

2 Comments
Іван Савченко

2 thoughts on “Депутати облради звернулися до вищих посадових осіб держави з приводу пограбування Сумщини на 117 млн. грн.”

  1. Шановні автори статті!
    Поважаю професію журналістів, але Ваше висвітлення проблеми ремонту доріг – маніпуляція суспілною думкою!
    Перекладання проблем регіону на компанію Скаржника та на колегію АМКУ , виглядає , як бажання служити “сильним світу цього”. Звертаю Вашу увагу, що торги (ЗУ Про Публічні закупівлі) можуть призупинятися, максимум 15 РОБОЧИХ ДНІВ!!! Почитайте (визначення), чому відміняли попередні торги! Повірте, Ви не побачете там визначення “АМКУ відмінив”, або “Заблоковано АМКУ”, Заблокував Замовник”, решту причин, які сказали “поважні люди. Алагоритм простий: 1) Прописуємо під своїх 2) Оскаржили – відміняємо (Нам то що) 3) Шукаємо винного. ЗАПИТАЙТЕ У СЕБЕ: ЦЕ ЯК РУКОДУПО ПОТРБНО ПРОВОДИТИ ЗАКУПІВЛІ, ЩОБ З ЛЮТОГО МІСЯЦЯ (вікриті торги проводяться за не менш ніж 15 днів, євро місяць)НЕ ПРОВЕСТИ ЗАКУПІВЛЮ? – Оскара за акторську майстерність посадовим особам Замовника.

  2. …і доречі! Скарга написана “толково”(респект Скаржнику за “дедуктивні розслідування”!) , тож не дивуйтеся, що торги будуть відмінені! Але повірте, ще до розгляду скарги в АМКУ:(

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.