Відрізнити справжню горілку від «пальонки» допоможе QR-код

В Україні на прилавках вже з’явилася продукція з етикетками, оснащеними QR- кодом, який замінить акцизні марки і має зупинити тіньове виготовлення алкоголю, повідомляє сайт «Акциз».

Ця система названа CipherME. Вона являє собою своєрідну електронну акцизну марку. Саме в ній зберігаються дані, які будь-який покупець може просканувати і переконатися в достовірності продукту. Для цього в App Store, а пізніше і в Google Play можна завантажити безкоштовну програму. Інформація з QR-код зберігається в захищеній  Хмарі (Сloud або Облако).

QR-код складно підробити і він забезпечить покупцеві упевненість в придбанні якісного алкоголю, а не лівака. Також за його допомогою можна побачити ланцюг поставки через дані, які приходять від контролерів і споживачів.

Акцизна марка, яка покликана служити захистом якості спиртного, з своїм завданням не справляється. За даними МВФ в Україні вже 60% спиртного в тіні.

Так експерт з податкового законодавства Андрій Панасюк вважає, що підробка акцизної марки – справа проста:«Сьогодні її можна підробити навіть без спеціального дорогого устаткування».

Згідно з дослідженням Pricewaterhousecoopers, через «підроблений» алкоголь український бюджет щороку втрачає понад 11 млрд грн.

Зазначимо, що одним з перших в Україні застосував QR-код ще кілька років тому для захисту своєї продукції від підробок Сумський лікеро-горілчаний завод («Горобина»).

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.