Голова Сумської ОДА про зайнятість і доходи сільського населення

Програми підтримки агропромислової галузі підвищують зайнятість і доходи сільського населення, на цьому акцентував увагу учасників колегії облдержадміністрації, на якій йшлося про стан і перспективи програм підтримки аграріїв голова ОДА Микола Клочко.  

За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку Олександра Маслака, Сумщина входить у десятку областей, де найкраще реалізуються державні і регіональні програми фінансової підтримки агропромислового розвитку області.

«Зокрема, ми посідаємо 4 місце у загальноукраїнському рейтингу з реалізації державної програми компенсації вартості вітчизняної техніки. Проте, нам необхідно постійно контролювати і вживати заходів для підвищення ефективності існуючих програм», – додав він.

Створення сільських обслуговуючих кооперативів є одним із найшвидших шляхів забезпечення сталого економічного розвитку громади переконаний голова Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук. Але, за його словами дуже важко знайти людей, які готові їх очолювати і брати на себе відповідальність.

Микола Клочко зазначив, щоб не виникало у подальшому питань з кадрового забезпечення, необхідно думати про це вже сьогодні кожному району і громаді самостійно.

«Програма «Регіональний менеджмент», що готує потрібних фахівців, має фінансування з обласного бюджету. А ви потім теж забираєте спеціалістів собі, тому треба вже знаходити навчальні заклади, які готуватимуть для вас фахівців. Не треба весь фінансовий тягар перекладати на обласну владу», – наголосив очільник області головам громад і райдержадміністрацій.

За його словами, ті програми підтримки АПР, які реалізуються в області, суттєво сприятимуть зайнятості сільського населення і створенню додаткових можливостей для зростання доходів особистих селянських господарств.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.