На Сумщині на захист «чорних лісорубів» стали депутат і «Облагроліс»

Учора, 18 вересня, на дорозі Шостка-Клишки активісти громадської організації «ЕКО-Контроль», під час чергового рейду, помітили автомобіль ЗІЛ, завантажений колодами (на фото). Так як на зрізах вони не побачили жодної печатки або чіпу, було прийнято рішення зупинити автомобіль для з’ясування деталей.

Активісти обігнали вантажівку і зупинили її. Представилися, показали документи, пояснили свої підозри і попросили пояснити відсутність чіпів. Водій сказав, що він працює в Шосткинському агролісгоспі і особливо не вникає, що йому вантажили. Тоді активісти викликали поліцію.

По телефону водій, за його словами, отримав вказівки їхати, не чекаючи приїзду правоохоронців, але спроб сховатися не робив. Патруль поліції під’їхав дуже оперативно, вислухав коментарі активістів “ЕКО-Контролю” і викликав слідчо-оперативну групу. Слідчий погодився із доводами про відсутність клейм, і взяв пояснення і у членів групи громадської організації, і у водія вантажівки. Також на комелях не було номерів дерев, які заносять в облікову відомість санітарної вирубки.

Повторюється ситуація з санітарної вирубкою в Ямпільському агролісгоспі, говорять активісти, де під виглядом санітарної рубки вирізалися здорові дерева і без будь-яких документів продавалися на місцеві пилорами. Про це активісти вже повідомляли раніше.

Далі риїхав заступник директора Шосткинського агролісгоспу, депутат Шосткинської міської ради Ілля Іванов. Підвищеним тоном зажадав відзвітувати активістів, хто вони такі, за яким правом зупинили вантажівку, пообіцяв, що наступного разу їх авто будуть таранити. На прохання представитися – відмовився. Природно, коментувати про відсутність чіпів, печаток і номерів на комелях, не захотів.

У присутності працівників поліції дав розпорядження водієві в таких випадках не зупинятися, таранити автомобіль членів громадської організації і обов’язково передати цю вказівку всім іншим водіям агролісгоспу. На прохання одного із активістів написати цей наказ письмово і не підставляти своїх працівників, Ілля Іванов тільки розсміявся.

Разом із заступником директора приїхав головний лісничий Шосткинського агролісгоспу Сергій Ходьков. Коментувати ситуацію він теж відмовився, посилаючись на заборону начальства.

«Дивно, адже вчора вранці ми вже спілкувалися, і він всіляко хвалив активність громади, говорив про відкритість свого підприємства і обіцяв консультувати нас в разі потреби», – йдеться у повідомленні громадської організації.

«Еко-Контроль» звертається до рядових співробітників агро- і держлісгоспів:

«Ні в якому разі не порушуйте закон, навіть за вказівкою свого начальства! Вони від слів відмовляться, а ви будете нести повну відповідальність».

Джерело: http://sumypost.com/sumynews/sobytiya/vantazhivku-z-nechipovanym-lisom-vyyavyly-aktyvisty-eko-kontrolyu-na-sums

Раніше ми писали: А чи там шукатимуть? До питання про боротьбу з контрабандою лісу

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.