Сумський «Хімпром» поза «Prozorro» купив у Фірташа ільменіт удвічі дорожче, ніж два роки тому

ПАТ «Сумихімпром» 16 серпня уклало угоду з ТОВ «Хімвектор» про поставку ільменіту на 11,72 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч на умовах CPT поставлять 2 100 т ільменітового концентрату з 51,5-62% вмісту TiO2 невідомого виробника по 5 580 грн., або $203 за тонну в перерахунку на 42% TiО2.

Два роки тому, а саме в серпні 2016 року «Сумихімпром» купував такий самий ільменіт у ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у 2,5 раза дешевше – по 1 968 грн., або $79 за тонну в перерахунку на 42% TiО2.

Нинішню закупівлю «Сумихімпром» провів без аукціону у «Прозорро», оприлюднивши лише звіт про укладену угоду. Усього з вересня 2016 року завод таким чином підписав договорів на 1,85 млрд грн. із загальної суми угод у 2,72 млрд грн. Вартість більшості з них перевищувала поріг для замовників у розумінні закону «Про публічні закупівлі» на товари і послуги у 200 тис грн., після якого потрібно проводити відкриті торги на одному з авторизованих у «Прозорро» майданчиків.

Акції «Сумихімпрому» належать Фонду державного майна. Проте «Сумихімпром» не вважається замовником за законом «Про публічні закупівлі», бо підпадає під виняток про здійснення діяльності на промисловій чи комерційній основі, а отже, не зобов’язаний проводити відкриті торги у «Прозорро». При цьому паралельно підприємство все ж проводить інші закупівлі шляхом аукціону в «Прозорро». Так, загалом із вересня 2016 року завод роздав 46,42 млн грн. за процедурою «відкриті торги» і 824,73 млн грн. за процедурою «відкриті торги з публікацією англійською мовою».

Державний «Сумихімпром» із часів Януковича контролюється групою Дмитра Фірташа через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, відомого як топ-менеджер Фірташа.

Нагадаємо, у 2011 році завод було визнано боржником – накопичено борги на 1,4 млрд грн. У 2012 році розпочалася процедура санації «Сумихімпрому». Керуючим санацією компанії-кредитори призначили Лазаковича (до жовтня 2017 року). Фонд держмайна у 2015 році подав до суду про припинення банкрутства «Сумихімпрому», обґрунтовуючи це тим, що провадження було порушено незаконно. Чотири судові інстанції, останньою з яких був Верховний суд, ФДМУ програв. Кабмін планує у 2018 році до президентських виборів продати 26 держкомпаній, серед яких – і «Сумихімпром».

«Хімвектор» через кіпрську «Валанокс Інвестментс Лімітед» належить Дмитру Фірташу.

Джерело: http://nashigroshi.org/2018/09/24/sumyhimprom-mymo-prozorro-kupyv-u-firtasha-ilmenit-udvichi-dorozhche-nizh-dva-roky-tomu-v-ohhk/

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.