Сумщина – четверта в Україні за надходженням коштів до місцевих бюджетів від сплати за землю

Сумська область посідає 4 місце за надходженням коштів до місцевих бюджетів від сплати за землю – з початку року до бюджетів надійшло майже 550 мільйонів гривень. Про це повідомила директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Олена Батраченко.

За її словами, хоч Сумщина і посідає вже певний час лідируючі місця, але роботу у цьому напрямі все ж необхідно покращити, аби і надалі утримувати свої позиції у загальноукраїнському рейтингу.

«Вагомим резервом для збільшення надходжень плати за землю є оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що потрібно проводити раз на 5-7 років. Нині оновлення потребують 658 населених пунктів Сумської області з 1490», – розповіла Олена Батраченко.

Зокрема, як вона акцентувала, занепокоєння викликає Охтирський район, де оновлення оцінки потребує майже 90%.

Разом з цим директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак зазначив, що з початку року майже на 1000 невитребуваних земельних ділянок стало менше, проте ще понад 5500 залишається безхозними.

«Саме головам райдержадміністрацій потрібно швидше сприяти процесу та переводити усі неуспадковані та невитребувані паї у комунальну власність – не можна допустити використання цих земель сторонніми особами у власних інтересах, бо це, перш за все, ресурси громади», – наголосив Вадим Акпєров і доручив головам ОТГ і районів провести організаційну роботу щодо прийняття  рішень про оновлення нормативної грошової оцінки земель і поінформувати облдержадміністрацію до 1 листопада про результати.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.