СНАУ і Сумська область в цілому йдуть попереду загальної тенденції – Віце-прем’єр міністр України

Вчора під час візиту до Сум віце-прем’єр міністра України В’ячеслава Кириленка у Сумському національному аграрному університеті відбулося відкриття «Лаборатоії екологічного землеробства та природокористування» – першого центру колективного користування науковим обладнанням на Сумщині.

«Подібні Центри – це тренд для всієї академічної науки. Зараз по всій Україні розпочали створювати центри колективного користування науковим обладнанням. Тобто, у цьому сенсі Сумський національний аграрний університет і Сумська область в цілому йдуть попереду загальної тенденції», – зазначив В’ячеслав Кириленко.

Він також додав, що по всій Україні тільки напрацьовують документи і положення для таких лабораторій, на Сумщині – вона вже діє. Її особливістю є те, що крім сучасного обладнання, тут використовують й модернізоване.

«Модернізувати набагато дешевше, ніж купляти нове обладнання. І саме на Сумщині була унікальна база такого обладнання, якою тепер можна буде користуватися у цій лабораторії», – зазначив голова ОДА Микола Клочко.

Очільник області подякував Міністерству освіти і науки за те, що підтримали ініціативу науковців і підприємців Сумщини проаналізувати всю базу обладнання у вищих навчальних закладах України з метою визначення його придатності для подальшої модернізації та використання..

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.