Цифровізація Сумщини: про що говорили на засіданні робочої групи

У Сумській облдержадміністрації відбулося чергове розширене засідання Робочої Групи з Цифровізації області.
Цього разу представники влади, експерти, громадські діячі обговорили такі теми: технології в телемедицині; охоронні системи в умовах забезпечення безпеки громадян та міського середовища; інтерактивне навчання в умовах глобалізації та реформування.

«Сьогодні в державі та області відбуваються чимало змін. Нова українська школа, медична освіта, деценталізаційні процеси – все це неможливе без впровадження ІТ-технологій, – говорив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький. – Цифровізація – це перехід на новий рівень і усіх галузей нашої економіки, і державної служби та органів місцевого самоврядування».

Посадовець повідомив, що облдержадміністрація вже працює над питанням цифровізації із «ХАЙ-ТЕК ОФІС УКРАЇНА» і Сумщина матиме можливість запустити проект «Електронний квиток». Це сучасна система управління транспортом, яку обласна влада пропонуватиме запускати в нашій області, як в містах, так і на міжміських маршрутах.

Представники підприємств, які надають послуги з цифровізації, розповіли про можливості співпраці з нашою областю в сфері освіти, телемедицини, умовах забезпечення безпеки громадян та міського середовища.

Спеціальний гість із Нідерландів, засновник і власник компанії «Spectator» Франц Гермес, який прибув на запрошення керівника регіонального підрозділу ICC Ukraine Володимира Демури, детально розповів про можливості його компанії щодо запровадження рішень в телемедицині, охоронних системах, тощо.

«Наше завдання, щоб люди, які потребують допомоги, змогли на відстані за допомогою віддаленої системи доступу отримати консультації лікаря протягом усієї доби сім днів на тиждень», – говорив Франц Гермес.
Під час тривалих дискусій, яки виникали між учасниками засідання, Франц Гермес запропонував обласній владі реалізувати пілотний проект у телемедицині. Цю пропозицію підтримав Дмитро Живицький і всі присутні.

Володимир Демура акцентував увагу на тому, що сучасний світ глобалізується, і для того щоб не стояти на місці і бути конкурентоспроможним, необхідно запроваджувати нові підходи та технології: «За інноваціями і новітніми технологіями – майбутнє. Саме тому ми прагнемо залучати на Сумщину провідні компанії, аби вони рухали нашу область вперед»

Керівник групи компаній ІТ for Medicine Андрій Заєць повідомив, що цифровізація в галузі охорони здоров’я – це, в першу чергу, для пацієнта – покращення сервісу і відсутність черг, для лікарів – можливість впорядкування свого робочого часу і мінімум паперової роботи, для медичної установи інформатизація в умовах реформи – це необхідний елемент, без якого заклад не витримає жодної конкуренції з приватними клініками. Тож запропонував у кожній лікарні області організовувати Онлайн-реєстратури.
Освітяни, медики та правоохоронці дізналися під час засідання робочої групи з цифровізації, які сервіси пропонують ІТ-компанії та як ними користуватися.

За матеріалами прес-служби Сумської облдержадміністрації.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.