Голова ОДА головному лісникові Сумщини: «Поки ви збиратимете документи, ще 500 дерев будуть заражені»

Питання проведення санітарно-оздоровчих заходів на території лісів, які належать до природо-заповідного фонду, має вирішуватися швидше і без зайвої паперової тяганини. На цьому під час сьогоднішньої апаратної наради акцентував голова облдержадміністрації Микола Клочко, заслухавши начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Чигринця.

Віктор Чигринець у своєму виступі повідомив, що у зв’язку із розширенням природо-заповідного фонду, без удосконалення нормативно-правової бази ускладнюється ситуація з проведенням санітарних заходів на заповідній території.

«Зокрема, на Сумщині території, пошкоджені верхівковим короїдом, вимагають термінового проведення санітарно-оздоровчих заходів на площі майже 200 га, – зазначив він. – Разом із тим, через довготривалість оформлення документів ми не можемо проводити ці заходи вчасно».

Микола Клочко запропонував розглянути це питання на засіданні колегії облдержадміністрації і прийняти відповідне Звернення до Кабінету Міністрів України.

«Давайте звернемось до Уряду, щоб цю нормативну базу змінили. Тому що поки ви збиратимете документи, ще 500 дерев будуть заражені», – зауважив очільник області.

Разом із тим Микола Клочко підкреслив, що головам райдержадміністрацій слід посилити роботу з органами місцевого самоврядування та землекористувачами щодо необхідності збільшення площі природно-заповідного фонду області. А керівництву Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства доручив розробити план збільшення територій та об’єктів природно-заповідного фонду по державним лісгоспам відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.