На інвесторів у Сумах чекатиме потужний індустріальний парк площею 17,5 га

Наказом Мінекономрозвитку   від 04.12.2018 № 1828 до Реєстру індустріальних (промислових) парків Україи включено індустріальний парк «Суми», повідомив сайт міністерства.

Земельна ділянка площею 17,5 га, на якій створено індустріальний парк «Суми», знаходиться в район заводу «Центроліт». Ініціатором створення індустріального парку є Сумська міська рада.

Строк функціонування індустріального парку – 30 років.

Метою створення індустріального парку є забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку міста, функціонування та розвитку промислових підприємств, поліпшення інвестиційної привабливості міста, активізація економічного та промислового розвитку, створення нових робочих місць.

Пріоритетними для розміщення видами економічної діяльності в індустріальному парку (функціональне призначення) будуть:

– переробна промисловість (виробництво легких металевих паковань; виробництво компонентів до автомобілів, зокрема електротехнічне оснащення та прилади; виробництво виробів з пластмас; харчова промисловість);

– науково-дослідна діяльність;

  • інші, сумісні із зазначеними, галузі, такі як транспорт та складське господарство, в тому числі підготовка та зберігання сільськогосподарської продукції.

За попередніми розрахунками на території індустріального парку може бути створено до 1050 нових робочих місць.

Сумська міська рада уклала меморандуми з трьома потенційними учасниками індустріального парку: ТОВ «СІЕЙТІ»,  АТ «ТЕХНОЛОГІЯ» та ТОВ «ГУАЛА КЛОЖЕРС Україна».

Довідково. Всі три названі компанії входять в одну групу промислових і аграрних підприємств. Компанія «СІЕЙТІ» (SAT) створена в 2014 році, працює на ринку купівлі-продажу зернових, олійних і бобових культур в Сумській області. Співпрацює з більш ніж 100 аграрними підприємствами регіону і поставляє продукцію 25 компаніям в Україні та за кордоном.

У числі її співвласників – Володимир Заєць (65%), Сергій Чижик (25%) і АТ «Технологія», бенефіціарами якої, в свою чергу, є В.Заяц (70%) і поляк Кшиштоф Гжондзель (30%).

АТ «Технологія» виробляє укупорочні і пакувальні матеріали, в тому числі декоративну оболонку і ковпачки для оформлення шампанського, етикеткову продукцію, комбінований матеріал, поліетиленову плівку. Продукція експортується в 33 країн світу. Чистий дохід компанії в 2017 році склав 1,29 млрд.  грн, чистий прибуток – 241 млн.  грн.

ТОВ «Гуала Кложерс Україна» (Суми) – дочка одного з найбільших в світі виробників закупорювальних виробів (ковпачків) Guala Closures. За даними держреєстру, нідерландська Guala Closures International B.V. володіє 70% ТОВ, В.Заяц – 30%.

Контактні реквізити парку «Суми» можна знайти  на карті індустріальних парків України (https://goo.gl/eGDGVV).

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.