Сумська міськрада поскаржилася про викрадення з її бюджету 74 млн. грн.

Сьогодні, 27 грудня, сумські депутати на позачерговій сесії прийняли рішення «Про звернення до Президента, Верховної Ради , Генролкуратури, МВС, СБУ та інших правоохоронних і фіскальних органів   щодо «цілеспрямованого і системного руйнування фінансової основи місцевого самоврядування в місті Суми».

Мається на увазі переведення юридичних адрес підприємств та установ, розташованих в обласному центрі, в села і райцентри області і як наслідок сплату податків не за місцем розташування, а за місцем реєстрації.

На думку міського голови Сум Олександра Лисенка,  така перереєстрація є  необґрунтованою і незаконною.

За його словами, впродовж трьох днів, керівництво обласного управління майна без відповідного повідомлення Сумської міської ради, виконавчого комітету, депутатів Сумської обласної ради під тиском змусило директорів обласних комунальних установ, підприємств, закладів здійснити перереєстрацію з фактичного місця їх розташування у фіктивні місця діяльності до Білопільського, Краснопільського та Сумського районів, де фактично вони не знаходяться і свою діяльність не здійснюють.

Наприклад, обласний шкірно-венерологічний диспансер, обласний наркологічний диспансер, обласна інфекційна клінічна лікарня «прописались» у смт Краснопілля, обласний госпіталь ветеранів війни – в с. Кальченки Краснопільського райну, обласна клінічна стоматологічна поліклініка, обласний краєзнавчий музей – у цьому ж районі в с. Славгород та с. Мезенівка, обласна філармонія – в с. Косівщина Сумського району.

На даний час йдеться про 27 підприємств, а загалом запланована перереєстрація 70 установ обласної комунальної власності, які розташовані в Сумах. У результаті таких дій, вважає мер,  бюджет міста за розрахунком може втратити 74 млн.  грн., які він отримує від податку на доходи фізичних осіб, а, отже, і значний фінансовий ресурс для розвитку.

“За умови перереєстрації закладів, – йдеться у Зверненні,  Сумська міська рада у першому кварталі 2019 року буде вимушена внести зміни до дохідної та видаткової частини міського бюджету міста, відповідно до частини 7 статті 78 Бюджетного кодексу України (недоотримання доходів загального фонду міського бюджету, врахованих у розписі на відповідний період, більше ніж на 15 %), тому обсяг видатків буде зменшено на 15 %, які передбачено на забезпечення життєдіяльності міста, розвиток об’єктів інфраструктури міста, бюджетних установ та надання встановлених міською радою соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян, у тому числі і на реалізацію програми щодо придбання житла для учасників АТО тощо…

З точки зору здорового глузду неможливо пояснити причину одночасної зміни місцезнаходження численних юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність у місті Суми з моменту їх створення, крім наміру цілеспрямованого та системного руйнування фінансової основи місцевого самоврядування в місті Суми…

Враховуючи викладене та з метою усунення загрози фінансовим основам територіальної громади міста Суми, просимо Вас у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, негайно втрутитися в ситуацію та припинити незаконні дії з боку посадових осіб Сумської обласної ради та керівників підприємств, установ, закладів та організацій обласного підпорядкування, засновником яких виступає Сумська обласна рада…”

Нагадаємо, що виправити цю ситуацію керівництво Суумської міськради обіцяло ще у травні цього року, але на сплох забило лише через майже вісімь місяців.

До цього ми повідомляли: Офіси комунальних підприємств облради масово переїжджають з Сум в райони?

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.