Навіщо приїхав на Сумське НВО його Почесний президент Володимир Лукьяненко?

Сьогодні сайт  Сумські дебати повідомив з посиланням на власні джерела, що  на Сумському науково-виробничому об’єднанні уже три дні у власному кабінеті перебуває Почесний президент НВО Володимир Лук’яненко.

«З’явилася інформація, – йдеться у повідомленні, – що він начебто працює із документами, вивчає стан справ на СНВО.  Очевидно, що поява Володимира Лук’яненка на підприємстві, якому він присвятив майже усе своє життя, — є не спроста. І цілком ймовірно, що незабаром може відбутися зміна керівництва заводу, яке нині представляє олігарха Костянтина Григоришина».

До цього додамо, що на 13 лютого 2019 року у Господарському суді Сумської області призначено розгляд  справи за позовом панамської фірми GREAT STATION PROPERTIES S.A до ПАТ «Сумське НВО».

Компанію GREAT STATION PROPERTIES S.A пов’язують із Володимиром Володимировичем Лук’яненком —  сином Почесного президента НВО Володимира Матвійовича Лук’яненка. Вона є акціонером та власником простих іменних акцій ПАТ «Сумське НВО» у кількості 124 334 штуки. Крім того GREAT STATION PROPERTIES S.A володіє акціями кіпрської фірми  STREMVOL HOLDING LIMITED, яка, у свою чергу, є власником  83,736 % акцій сумського підприємства.

Панамська компанія просить суд визнати недійсними рішення наглядової ради СНВО, які були прийняті ще 2013 року і стали предметом спору між власниками підприємства – Лукьяненком і його партнером Новинським з однієї сторони і Костянтином Григоришиним –  з іншої за право продажу акцій.

У 2017 р.  Високий суд Англії та Уельсу відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на рішення Лондонського комерційного арбітражу від 9 травня 2016 року, який ухвалив рішення, за яким Григоришин  мав виплатити понад $ 305,8 млн Новінському та Володимиру Лук’яненко-молодшому. Із загальної суми, $ 55,8 млн стосувалися порушення акціонерної угоди (JVA) з боку Григоришина, які полягали у виведенні коштів з “Сумського НВО” на користь компаній “Техноімопрт” і ТОВ “Енергетичний стандарт”, підконтрольних Григоришину. Зокрема, в 2011-2013 роках машинобудівне підприємство постачало продукцію через “Техноімопрт” і “Енергетичний стандарт”, таким чином занизивши доходи другого акціонера НПО – Володимира Лук’яненка-молодшого.

Інша частина суми ($ 250 млн) стосувалася “опціонної угоди”. Згідно з рішенням арбітражного суду цю суму Григоришин зобов’язаний заплатити Новинському, щоб виконати зобов’язання по пут-опціону.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.