Микола Клочко: Ми не зможемо далі розвиватися, якщо не змінимо ситуацію

Вчора у Сумській торгово-промисловій палаті відбулася ІІ Міжнародна конференція «Енергоефективні технології в ЖКГ», в якій взяли участь  спікери України, Чехії, Польщі та Словаччини, представники вітчизняного та іноземного бізнесу, що спеціалізуються на виробництві енергозберігаючого обладнання та технологій, банківського сектору, аудиторських фірм, бюджетних установ та громад – всіх, хто має напрацювання у сфері економії енергоресурсів.

Відкриваючи конференцію,  її почесний гість, голова облдержадміністрації Микола Клочко зауважив, що для Сумщини і для всієї країни в цілому є важливим питання енергозбереження та енергоефективності в трьох його вимірах.

«Якщо говорити про економічну складову, то ми знаємо, що на один долар вартості продукції ми витрачаємо в три, а то й в п’ять разів більше енергії, ніж розвинені країни світу. Тож, зрозуміло, ми не зможемо далі розвиватися, якщо не змінимо ситуацію, – зазначив Микола Клочко. – Також наші енергогенеруючі потужності, що використовують технології спалювання вуглеводнів, є морально і фізично застарілими. Відтак техногенний вплив на довкілля їхньої потужної мережі є дуже значним, а це впливає на здоров’я і тривалість життя людей. У соціальному плані важливою для нас є культура енергозбереження, що також входить до завдань цієї конференції», – повідомив голова облдержадміністрації та наголосив на можливості впровадження досвіду провідних європейських компаній на Сумщині.

Микола Клочко також зупинився на досягнутих вже результатах області з впровадження енергоефективних технологій у сфері житлово-комунального господарства, у закладах освіти, охорони здоров’я, культури за останніх три роки.

За його словами на альтернативні види палива переведено 27 котелень (переважно закладів бюджетної сфери), протягом останніх 3 років – 86 котелень. Збільшилася частка енергоефективних світлоточок у системах вуличного освітлення і зараз вона становить 79,8% (у 2017 р. – 77,8%, у 2016 р. – 71,6%).

Не оминув очільник області і питання видачі «теплих кредитів». «У Сумській області з початку дії державної програми по «теплим кредитам» видано 25968 кредитів на суму більше 404 млн. гривень, у тому числі для ОСББ – 86 кредитів на суму майже 15 млн. гривень, на придбання «негазових» котлів – 1716 кредитів на уму 26,6 млн. гривень, на придбання енергозберігаючих матеріалів – 24166 на суму 363,2 млн. гривень», – відмітив Микола Клочко.

Крім того, як повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький,  у рамках виконання Регіональної програми відшкодування частини відсотків за кредитами, отриманими ОСББ та ЖБК на впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках на 2016-2020 роки (відшкодовується 15% від розміру відсоткової ставки), відшкодовано                 436,58 тис. гривень для 23 ОСББ (у тому числі 195,375 тис. гривень у       2018 році).

«Такі заходи покликані об’єднувати представників влади, бізнесу, громадських організацій, представників експертного середовища, для того щоб вони активізували роботу щодо реалізації проектів з енергоефективності та енергозбереження на території Сумської області», – наголосив Дмитро Живицький.

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.