СБУ розслідує на Сумщині факти розтрати на оборонному заводі

Служба безпеки України надала відповідь на лист депутата Верховної ради Сергія Капліна стосовно ситуації на Шосткинському казенному заводі «Зірка», основним видом продукції якого є виготовлення пороху.

Нагадаємо, що з 1991 року завод не отримує держзамовлень на нову продукцію, завантаженість його виробничих потужностей складає на сьогодні 0,8%, через що підприємство заборгувало своїм 560 працівникам  по зарплатам  20,1 млн. грн.

У відповіді СБУ повідомляється, що  в 2017-2018 роках було «виявлено 3 факти привласнення та розтрати посадовими особами КП ШКЗ «Зірка» державних коштів, виділених для здійснення утилізації боєприпасів (розпочато 2 кримінальні провадження у ст. 191 і ст. 358 КК України).

Також, 15.02.2019 військовою прокуратурою Сумського гарнізону за матеріалами СБ України відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 191 КК України за фактом розтрати службовими особами КП ШКЗ «Зірка» товарно-матеріальних цінностей шляхом протиправного їх списання і реалізації на металобрухт». При цьому списане і реалізоване майно не направляється на погашення заборгованості.

Констатується, що з боку держави упродовж останніх років відсутні будь-які дієві заходи по виводу заводу, що входить до структури Укроборонпрому,  з кризового стану.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.