Сумський м’ясокомбінат із 110-річною історією продали на металобрухт за мізерні 46 тис. грн. (ВІДЕО)

Після 10 років банкрутства «Сумський м’ясокомбінат» із 110-річною історією, продукція якого була колись еталонною в Україні,  нарешті продали, повідомляє телеканал «СТС».  При стартовій ціні у 36 мільйонів гривень він пішов «з молотка» за 46 тисяч гривень.

Хто і навіщо купив цілісний майновий комплекс, чому така ціна, що буде із боргами підприємства, яка доля у 15-ти гектарів землі, на яких знаходився  м’ясокомбінат, йдеться у програмі каналу «Сумський м’ясокомбінат: дерибан на рештках».

Фактично припинивши роботу у липні 2010 року, на папері і  у стані «ліквідації»  комбінат проіснував ще трохи. Загальна сума кредиторських вимог – це гроші, які комбінат винен різним компаніям і установам, – 36 мільйонів гривень.

У  грудні 2018 року комбінат як цілісний майновий комплекс був виставлений на торги, що відбулися  18 березня 2019 р. Організатор аукціону: Українська універсальна біржа.

Найвищу ціну 46 372 грн. запропонувала компанія «Рітейл-інвест» із Дніпропетровська.

Тепер ці виручені гроші – 46 тисяч, розподілять між усіма кредиторами в порядку визначеної черги.

Окрім боргів перед комітетом кредиторів, серед яких більшість – приватні підприємства, як то «Сумигаз», «Обленерго» та інші, у м’ясокомбіната залишились борги по виплаті заробітної плати.  Без урахування індексації вони  становлять 1 млн. 900 тис. грн., їх мали би виплатити після продажу майна комбінату. Але цих грошей вже не буде ніколи.

«Кредитори і, відповідно, містяни, свої кошти не отримають. Тому що на балансі підприємства майна немає, коштів немає, у ліквідатора майна немає. Ну тобто, нема чим задовольняти вимоги кредиторів», – говорить юрист  Олександр Чернадчук.

Окрім боргів лишається ще одне важливе питання – земля. Майже 15 гектарів, огороджених парканом на вулиці Харківській. У 1997 році місто надало в оренду комбінату землю. На 50 років. Але вже у 2010-му договір розірвали через банкрутство. За цю ділянку місто не отримувало ні копійки протягом останнього десятиріччя. На місці м’ясокомбінату навіть немає відокремленої земельної ділянки із кадастровим номером.

«Чия нерухомість – того і право на землю, так передбачено законодавством. Що ж буде на місці комбінату? Нові житлові багатоповерхівки чи торгівельний центр? Побачимо вже досить скоро», – підсумовує журналістка  Альона Щербакова.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.