УВАГА! Сьогодні ввечері земляни відчують найпотужнішу за останні сім років магнітну бурю

Під час зареєстрованого 6 вересня сонячного спалаху стався  великий викид сонячної речовини, і він спрямований на Землю. Його наслідки у вигляді найпотужнішої за останні сім років магнітної бурі земляне відчують сьогодні ввечері (за київським часом).  Про це повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця.

Швидкість викиду в даний час уточнюється, але зазвичай при таких випадках її значення не менше 1000 км за  секунду. Це означає, що до вечора 8 вересня до Землі прийдуть хмари плазми, викинуті з атмосфери Сонця силою вибуху. Іншими словами, крім впливу на магнітне поле Землі, планету чекає занурення на 1-2 доби в хмару речовини, яке ще вчора було частиною атмосфери Сонця.

Наслідків майбутнього удару по Землі залежать від напрямку магнітного поля в хмарі. Якщо в точці його дотику з полем Землі напрямок виявиться таким же, як у поля Землі , наслідки удару будуть мінімальними. У таких випадках земне поле «прогинается» під ударом, але не пропускає сонячну плазму всередину. Якщо ж лінії магнітного поля викиду спрямовані протилежно лініям поля Землі, сонячна плазма «прориває» магнітний щит і заповнює собою магнітосферу Землі. Саме в таких випадках вторгнення в магнітосферу частинки викликають полярні сяйва не тільки в області полярних шапок, а по всій планеті, іноді навіть на екваторі.

Якщо напрямок поля викиду виявиться несприятливим  для Землі, нашу планету з великою ймовірністю чекає найбільший магнітний шторм як мінімум з 2010 року. Прихід сонячної речовини до Землі попередньо прогнозується на вечір 8 вересня. Точний час стане відомим у  найближчі години.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.