У Сумах за німецькі гроші агітували за медичну реформу

Студенти Сумського державного університету взяли участь у семінарі «Як зрозуміло писати про медичну реформу».  Дводенний тренінг було проведено 16-17 січня за підтримки Академії української преси та  Національної спілки журналістів України. Фінансова частина проекту лягла на плечі відомого німецького ліберального Фонду Фрідріха Наумана.

« Фонд заснований у 1958 році, а з 2006 року тісно співпрацює з Україною. Ми переконані, що саме на рівні місцевого самоврядування люди можуть брати участь у прийнятті рішень через місцеві ради та інші органи. Ось чому це не єдиний тренінг, який має на меті просвітницьку діяльність. Окрім інформування ми також займаємося практичними діями, як от боротьбою із корупцією,» – зазаначив  менеджер проекту фонду Володимир Олійник.

У рамках заходу студенти та викладачі дізналися подробиці про зміни в у сфері медицини. До кого звертатися, коли захворів? Які медичні послуги будуть безоплатними? Як не попастися на гачок до розповсюджувачів так званих «фуфломіцинів» (підробокліків)  та чи несе у собі хоч якийсь позитив нова реформа? Розібратися у цьому та відповісти на запитання допомогли запрошені експерти, серед яких як журналісти, так і колишні лікарі.

«Взагалі за статтею 49 Конституції України медицина у нас є безоплатною, проте це не синонім до слова «безкоштована». Нова реформа передбачає, що «гроші ходять за пацієнтом»  і оплачуються самі надані послуги, звісно, якщо мова йде про спеціалістів вузького спрямування. Люди зможуть самі обирати сімейного лікаря, який отримуватиме зарплатню за кількість пацієнтів. Їх має бути не більше двох тисяч», – пояснив представник Громадської Ради при МОЗ України Євгеній Гончар

А от із приводу того, які ліки купувати, оригінальні чи «генерики»,тобто дешевші аналоги, гості порадили обирати якісні та перевірені препарати, звісно, якщо маєте таку можливість.

Отож присутні змогли не лише поглибити свої знання у сфері медицини, а й дізнатися речі, які цікавлять чи не кожного пересічного громадянина.

«Я дізналася багато нового не тільки про реформу, а й про роботу журналіста. Дуже корисними були практичні поради спікерів. Однозначно, я змінила ставлення до реформи. Особисто для себе, я виділила багато переваг. Але, хочеться, щоб дійсно все змінилося. Щодо змін наших лікарів у ставленні до пацієнта, я сумніваюся, але надія є, що все зміниться на краще», – переконана  студентка другого курсу факультету ІФСК Валентина Немеш.

Своїми враженнями від заходу та нової реформи з погляду медиків поділилася студентка Медичного інфтитуту СумДУ Анастасія Шеремет:

«Люблю різні тренінги і мені було цікаво дізнатися, у чому полягає суть нової реформи. Тренінг мені сподобався, проте реформу я не підтримую. Мене влаштовувала стара система і більшість студентів-медиків, думаю, мене підтримають. Раніше можна було піти до будь-якого лікаря , якого потребуєш. Не потрібно було ніяких контрактів, системи пірамід…”

Софія Постолатій

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.