В ОДА знов перевели стрілки на міськраду в питанні утилізації отруйних речовин на околиці Сум

Заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора вчора  прокоментував ситуацію із пестицидами на території колишнього КСП «Тепличний» у Сумах.

Якщо навіть сільські ради знаходять можливості для їх безпечного зберігання, то Сумська міська влада, чомусь, не бажає вирішити екологічну проблему за існуючою процедурою, наголосив посадовець.

Проблему у Сумах можна було вирішити ще у 2014 році, вважає Микола Подопригора, коли обласна влада виходила з пропозицією виділити кошти на перезатарення гербіцидів і пестицидів на території міста. Сьогодні міська влада посилається, що дана ділянка землі не належить місту і відмовляється щось робити з цими відходами, які раніше рішенням міської ради були взяті на облік. Зайнятися вирішенням питання вони погоджуються лише за умови передачі цієї землі громаді міста.

Насправді міській владі сьогодні потрібно лише визначити місце для безпечного зберігання отрутохімікатів і проблеми у цьому немає. Адже є ряд підприємств, які мають на своїх територіях спеціально відведені місця, де можна складувати і зберігати відходи І-ІІІ класу небезпеки. Немає лише бажання вирішити проблему.

У випадку надання Сумською міською радою документального підтвердження про визначення місця зберігання перезатарених пестицидів обласна влада передбачить фінансування проведення робіт з перезатарення при формуванні проекту кошторису на природоохоронні заходи у бюджеті-2018.

«Принципове рішення – за Сумською міською радою», – підкреслив заступник голови ОДА.

Раніше ми повідомляли: «Є бажання, але немає можливостей». Владний пінг-понг у питанні утилізації отруйних речовин на околиці Сум

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.