В Сумській області стартує програма допомоги невиліковно хворим пацієнтам

На останній сесії Сумської облради депутатам була представлена ​​обласна програма розвитку паліативної допомоги на 2018-2020 роки, повідомляє Телекомпанія СТС

 

В багатьох країнах світу право на паліативну медицину та паліативну допомогу давно визнано одним з базових прав людини. В Україні про потреби невиліковно хворих починають думати лише зараз.

Як зазначив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, паліативні хворі, які страждають на важкі прогресуючі захворювання, які супроводжуються хронічним больовим синдромом, потребують кваліфікованої допомоги та догляду, а також психологічної, соціальної та духовної підтримки.

«Така допомога повинна надаватися в комплексі, щоб забезпечити максимально можливу якість життя таких пацієнтів. Відповідно до міжнародних рекомендацій і стандартів для 45 млн. населення України необхідно забезпечити 4,5 тисячі паліативних ліжок. У розрахунку на населення Сумської області — понад 100 ліжок (для Сум — до 30 ліжок). На Сумщині щорічно паліативної допомоги потребує понад 12 тис. осіб. Серед них: 2105 — із злоякісними новоутвореннями, 10067 — з серцево-судинними патологіями, 133 — хворих на СНІД і туберкульоз».

За попередньою оцінкою, витрати на програму складуть 29597,9 тис. грн., левова частка їх лягає на місцеві бюджети.

У рамках програми планується створити хоспіс або відкрити спеціалізовані відділення у багатопрофільних стаціонарних лікарнях Сум і в інших містах обласного значення (госпітальних округах), розвивати службу паліативної допомоги та догляд на дому. Крім того, планується створити координаційну раду при Сумській ОДА, яка буде займатися цим напрямком, впровадити проект «Сестринська опіка» (щодо надання допомоги на дому), вивчити можливість роботи мультимедійних бригад і відкриття паліативного відділення в обласному Будинку дитини, впровадити навчальний курс з паліативної допомоги у програму підготовки сімейних лікарів, залучати до роботи хоспісних відділень студентів-медиків і волонтерів.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.