Екологічна ситуація у місті Суми викликає тривогу і потребує ретельної перевірки

Міста Суми і Шостка – найбільші забруднювачі навколишнього середовища в регіоні , повідомив вчора на колегії в ОДА начальник Держекоінспекціі в Сумській області Геннадій Базаров:

«На даний момент в нашій області після оновлення списку найбільших забруднювачів навколишнього середовища, в нього потрапили два суб’єкти: Шосткинскій і Сумській водоканали. Обидва підприємства перевірялися нашою інспекцією, і в обох випадках є порушення: перевищення рівня гранично допустимих викидів. У місті Суми було відібрано проби і встановлено по п’яти  інгредієнтах перевищення гранично допустимих концентрацій. Ми три рази ходили в водоканал (сумський “Міськводоканал» – Xpress) на перевірку, і три рази нас не впустили. Тому нам довелося звернутися до суду. Ми не можемо оцінити стан цих інженерних споруд ».

Також на колегії розглядалося питання ліквідації звалища отрутохімікатів колишнього КСП «Тепличний», що знаходяться на околиці Сум. Бурну реакцію присутніх викликала інформація про те, що на вирішення цієї проблеми потрібно не більше 30-50 тис. грн. «При міському бюджеті у 3 мільярди гривень, ви не можете знайти ці кошти? – запитав голова облради Володимир Токар у заступника мера Сум Максима Галицького. – У Сумах є ряд підприємств, які мають на своїх територіях спеціально відведені місця, де можна складувати і зберігати відходи І-ІІІ класу небезпеки. Немає лише бажання вирішити проблему».

«А шкода, яка наноситься руслу річки Псел? – додав керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький. – А прибережна смуга? Там, де вони надають дозволи на розміщення «наливайок» вздовж берега річки Псел – це вони вважають комунальною власністю і своїми повноваженнями, хоча прибережна захисна смуга – це державна власність”.

«До обласної влади ніхто не звертається, бо знають, що ніхто не дасть в облдержадміністрації таких дозволів. Кожен з нас бачить стан прибережної зони. Що зробила міська влада? Якщо це пестициди, то міська влада до цього не має ніякого відношення, якщо прибережна смуга і вона цікава для ведення підприємницької діяльності – це вони вважають своїм, – констатував Дмитро Живицький. – І питання по пестицидам – це лише одне з багатьох порушень, які виявлені під час перевірки облдержадміністрацією виконання делегованих повноважень Сумською міською радою».

У підсумку  голова ОДА Микола Клочко доручив начальнику Держекоінспекції в Сумській області Геннадію Базарову провести в обласному центрі ретельну перевірку екологічної ситуації, а інформацію про стан справ та про тих, хто призвів до такої ситуації, оприлюднити у засобах масової інформації.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.