Міськрада провалила старт у Сумах державної програми «Обери лікаря»

Телеканал UA-Суми, вирішив перевірити, чи готові медичні заклади обласного центру до впровадження чергового етапу медичної реформи –  «Обери лікаря», який стартує в Україні 2 квітня. Виявилося, що ні: і технічно, і організаційно.   

Досі триває процес створення двох міських Центрів первинної медико-санітарної допомоги і надання їм статусу комунальних неприбуткових підприємств. Це вимога Мінохорониздоровя до лікувальних закладів, які бажають отримувати державне фінансування на надання медичної допомоги, повідомляє канал.

«Ми розпочнемо укладання декларацій після того, як будуть уже створені заклади, відповідно з якими будуть укладаться декларації і між лікарем і пацієнтом, і між закладом і національною службою здоров’я, – розповіла  в.о.начальника відділу охорони здоров`я Сумської міськради Олена Чумаченко. –  В деяких закладах і структурних підрозділах закладів почнеться підписання угод вже в другій половині квітня. Це центр первинної медико-санітарної допомоги №3, бо він самий перший буде перетворений в комунальне неприбуткове підприємство. Інші заклади, які будуть долучатися до цього закладу або до закладу первинної медико-санітарної допомоги №2, який створюється на базі  поліклініки №2  – ці будуть доєднуватися до процедури підписання договорів трошки згодом. Це буде орієнтовно червень місяць».

За словами чиновниці, для комп’ютеризації кабінетів терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів Сум потрібно 15 мільйонів гривень. Питання про виділення цих коштів з міського бюджету розглядатимуть на найближчій сесії міськради у квітні.

А поки пацієнтам пропонують визначитися з лікарем і повідомити йому про свій вибір. Щодо декларації, то її  можна буде підписати, як тільки лікувальний заклад отримає на це дозвіл, заспокоюють у відділу охорони здоров`я.

Нагадаємо, що організацію здійснення власних та делегованих повноважень органів виконавчої влади у сферах охорони здоров’я у Сумській міськраді покладено на Максима Галицького, політолога за освітою.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.