Медична реформа на марші: на Сумщині через брак коштів під загрозою життя хворих на цукровий діабет і гостру ниркову недостатність

На Сумщині не вистачає коштів на лікування хворих на цукровий діабет і гостру ниркову недостатність. Дефіцит субвенції, що виділяється державою на ці цілі на 2018 рік , становить 59,8 млн. грн.

Про це йдеться у зверненні депутатів  обласної ради, направленому до Верховної Ради України, Кабінету міністрів і Міністерства охорони здоров’я.

У ньому відзначається, що цільові видатки на лікування хворих на цукровий діабет обласному бюджету Сумської області на 2018 рік враховані у складі медичної субвенції у сумі 16,5 млн. грн., що забезпечує потребу (45, млн. грн.) на 36%. Цільові видатки на лікування хворих на гостру ниркову недостатність методом гемодіалізу передбачені у сумі 41,1 млн. грн., що становить 57,7% від потреби.

Довідково: У Сумській області на диспансерному обліку перебуває 36 тис.267 осіб з цукровим діабетом, із них 5 тис. 46 дорослих і та 172 дитини – інсулінозалежні.  Кількість хворих, які потребують лікування методом гемодіалізу (штучна нирка),  складає 240 осіб.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.