Уляна Супрун перемагає: депутати Верховної Ради України узаконили трансплантацію органів

Сьогодні, 17 травня, Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект №2386а-1, яким пропонується дозволити трансплантацію органів після смерті донора за умови, що він заздалегідь надав письмову згоду на трансплантацію. За документ проголосували 255 парламентаріїв.

Нагадаємо, що лобістом закону у Верховній Раді була в.о. міністра охорони здоров’я України, американка  Уляна Супрун.

Переважна більшість українських фахівців була проти прийняття такого закону, аргументуючи це тим, що подібного роду проекти в умовах вкрай корумпованої державності і стрімкого зубожіння  населення є ні чим іншим, як спробою максимально легалізувати ринок т.зв. «чорної трансплантології», відкривають широкі двері всіляких зловживань і вводять України в сумний клуб найбідніших країн світу, жителі яких продають свої органи громадянам «золотого мільярда» в надії прогодувати себе і свої сім’ї.

Отож в Законі , пропонується, що після надання письмової згоди особі надається карта потенційного донора і інформація про нього вноситься в Єдину державну інформаційну систему трансплантації. Інформація буде конфіденційною.

При цьому пропонується передбачити, що заява про надання дозволу на трансплантацію може бути відкликано заявником.

Передбачається, що при кожному закладі охорони здоров’я (акредитованому міністерством) будуть створені спеціалізовані об’єднання трансплантології, а також буде введено обов’язкове функціонування в цих закладах етичних комітетів.

У документі також встановлюється, що порушення встановленого законом порядку трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини і тварини буде каратися штрафом до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати посади і займатися відповідною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Підкреслюється, що вилучення у людини шляхом примушування або обману органів з метою трансплантації буде каратися позбавленням волі до 5 років. За ті самі дії, вчинені щодо особи в безпорадному стані або в матеріальній чи іншій залежності, пропонується карати позбавленням волі на термін від 5 до 7 років.

Також документом передбачається, що за незаконну торгівлю органами та іншими анатомічними матеріалами каратимуть позбавленням волі на строк 5 років. Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або участь в транснаціональних організаціях, які займаються такою діяльністю, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.