Суми відвідала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун

Сьогодні, 25 травня, у Сумах перебувала  в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.  Вона ознайомилася з роботою центрів первинної медичної допомоги,  зустрілася з керівництвом області і обласного центру.

На підсумковій за результатами візиту прес-конференції Уляна Супрун розповіла про ключові аспекти впровадження реформи, статистики щодо підписання декларацій з лікарями.

Зазначалося, що у порівнянні з іншими областями України Сумщина наразі дещо відстає за кількістю підписаних декларацій із лікарями. Поки лише  54 800 жителів регіону обрали свого лікаря. Найгірша ситуація в м.Суми.

«У місті Суми підписано лише 4,8 тисячі декларацій, навіть у місті Буринь, де  9 тисяч населення уже підписано 5,5 тисячі пацієнтів. І тому ми приїхали, щоб поспілкуватися із місцевою владою, що ми можемо зробити, чим допомогти, щоб це покращити. Ми втрачаємо час і втрачаємо гроші. Адже гальмування на місцях може призвести до того, що пацієнти підуть до приватних лікарів. А комунальні заклади отримуватимуть недостатнє фінансування і не зможуть покращувати умови лікування», –зазначила Уляна Супрун.

Разом з тим вона роз’яснила, що оснащення лікувальних установ комп’ютерами та доступом до Інтернету покладається на місцеві бюджети.

На питання журналістів про те, як Міністерство охорони здоров’я планує вирішувати проблему, пов’язану з недофінансуванням програми для діабетиків і людей, які страждають на ниркову недостатність, міністр відповіла, що знає про цю проблему. На її думку, масштаби проблеми дещо перебільшені, оскільки після створення електронного реєстру діабетиків і людей, яким потрібна процедура гемодіалізу, їх кількість значно зменшилася. Крім цього, за словами міністра, замість того, щоб виділяти гроші на закупівлю деяких препаратів, буде більш доцільно оплачувати процедуру гемодіалізу. Також Уляна Супрун знов нагадала , що в міських бюджетах достатньо коштів, щоб як мінімум 50% цих витрат вони брали на себе.

Не залишився без уваги і вчорашній мітинг іноземних студентів медичного інституту СумДУ

«З кожним роком в Україні та світі підвищується вимоги до тестування. Ті питання, які входили в тест раніше – застаріли. Зараз потрібно орієнтуватися на більш розвинені країни. Колись ми брали 30 питань з американського тестування, проте в Україні більшість студентів не знали на них правильних відповідей », – так відповіла в.о.міністра.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.