У Сумах науковці винайшли матеріал, який спасе планету від шкідливого пластику (ВІДЕО)

Сумські науковці з СНАУ вигадали заміну шкідливому пластику, повідомили вчора  одразу кілька телеканалів України . У Сумах створили матеріал, який краще, ніж пластик,  витримує температуру та вологу, а  розкладаючись,  перетворюється на добриво для рослин.

Винахідники переконані – їхня розробка – здатна врятувати планету від забруднення пластиком.

Зовні еко-сировина схожа на тонку спресовану піну. В такому посуді легко втілити будь-які дизайнерські рішення, кольори й навіть смаки.

«Якщо додати до складу стаканчику натуральні барвники наприклад з моркви, то ми отримаємо стаканчик з кольором моркви. Якщо додати наприклад цедру з лимона, ми можемо отримати стаканчик який пахне лимоно»”, – каже доцент Сумського Національного аграрного університету Дмитро Бидюк, співрозробник екопосуду (на фото).

Та цим яскравим і звичним на вигляд еко-склянкам передували місяці невдач та експериментів. Аби реалізувати ідею, команді знадобилося понад півроку.

«Ми 6 раз його переробляли доки отримали ось приблизно ось такий вигляд. Зараз цей стаканчик можна викинути він за півроку там за 9 місяців перегниє і буде удобрювати», – каже Дмитро Бидюк, співрозробник екопосуду.

Утім, екологічний посуд – не єдиний проект молодих винахідників. органічними цікавинками вони працюють уже другий рік поспіль. Студентка Тетяна виготовляє їстівні ріжки для морозива з груші.

«Мы их высушиваем то есть убираем влагу, но оставляем при этом все полезнийшие вещества. Оно имеет прикольную формочку, но при этом оно еще и вкусное», – розповідає Тетяна Зелена, студентка.

Шукати нові рішення для «органічних»  ідей молоді винахідники збираються й далі. У планах – розробити повний комплект екопосуду та пакувального матеріалу – теж біорозкладного.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.