Увага! Купання у Пслі небезпечно для здоров’я через шкідливі викиди, що йдуть з Курщини (ВІДЕО)

Як повідомили в  обласному  управлінні  водних ресурсів, ділянка Псла в районі міста Обоянь на Курщині забруднена важкими металами. Зокрема, перевищена концентрація заліза у 15 разів, міді – у 60 разів, марганцю – у 220 разів. Від Обояні до українського кордону близько 100 кілометрів по воді, за підрахунками управління водних ресурсів, потрібно 2-3 дні, аби забруднена вода дісталася Сумщини.

Наразі, повідомила заступниця начальника управління Олена Вакарчук, лабораторна група управління виїхала для хімічного аналізу води у Малу Рибицю. Там знаходиться найближча до кордону з Росією гідрологічна станція. Серед ймовірних причин забруднення Псла називають паводок, спеку та викиди з підприємств.

Достеменно невідомо, сказала Олена Вакарчук, коли саме сталося забруднення – 6 серпня або 26 липня. У першому випадку забруднена вода вже досягла Сумщини, в другому – витекла за її межі. Протягом найближчих днів відправлять групи для обстеження води по всій довжині Псла на території області.

Востаннє заміри вмісту води проводилися наприкінці червня, під час планової перевірки, показники були в межах норми.

Одночасно у Кролевці міська рада попереджає про небезпеку купання в водоймищі «Горовий». Із середини червня вже 15 осіб після купання в ньому звернулися до районної лікарні з бактеріальим ураженням шкіри.

Джерело: http://tv.sumy.ua/na-sumshhynu-jde-zabrudnena-voda-z-rosiyi/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.