Жителів Сумщини закликають відмовитись від придбання продуктів з Херсонської області через небезпечні викиди

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області закликало підприємців та споживачів відмовитись від придбання харчових продуктів виготовлених після 04 вересня 2019 року  в районах Херсонської області, які постраждали від небезпечних викидів заводу «Титанові інвестиції» в Криму.

Управліня просить терміново інформувати його про наявність такої продукції, а у  разі виникнення симптомів отруєння терміново звернутись до лікаря.

У місті Армянську на півночі  Криму стався викид в атмосферу речовини невідомого походження. На металевих предметах, дахах будинків, листі дерев утворився оліїстий наліт, що має жовтуватий відтінок.   Дітей евакуювали, місцевих жителів закликали якомога менше часу проводити просто неба.

5 вересня на Херсонщині працювала міжвідомча робоча група з вивчення екологічної ситуації, яка сталася на території Херсонської області через шкідливі викиди заводу «Титанові інвестиції» (раніше – «Кримський титан»)

Було проінспектовано Чаплинський та Каланчацький райони, , в яких збільшилися скарги місцевих жителів на самопочуття, незрозумілий хімічний осад на предметах побуту й металі.Слід зазначити, що завод «Титанові інвестиції» продовжує використовувати кислотний накопичувач, половина якого розташована на території Херсонщини.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області посилює контроль за обігом харчових продуктів тваринного і рослинного походження із Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області, які можуть стати причиною отруєння людей сірчистим ангедридом (оксид сірки).

Сірчистий ангідрид, або оксид сірки (IV), – з’єднання сірки з киснем складу SO2. У нормальних умовах це безбарвний газ із характерним різким запахом (запах запаленого сірника). Дуже токсичний. Симптомами при отруєнні сірчистим газом є нежить, кашель, захриплість, сильна пирхота в горлі та своєрідний присмак. У разі вдихання сірчистого газу більш високої концентрації – задуха, розлад мови, утруднення ковтання, блювання, можливий гострий набряк легенів.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.